ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Запаморочливі кадри польоту в реактивному костюмі показали британські морські піхотинці

Велика Епоха
Надано компанією Crown

Озброєний ідеєю та командою, готовою допомогти втілити її в життя, колишній британський королівський морський піхотинець створив справжній літальний реактивний костюм, який пройшов випробування у Королівському флоті. Приголомшливі кадри пробного запуску в морі показують, наскільки реальною стала ця технологія.

Річард Браунінг, головний льотчик-випробувач і співзасновник Gravity Industries, розповів The Epoch Times, що його реактивний костюм від Gravity «використовувався Королівськими морськими піхотинцями для абордажу» та «доставки дружніх сил на палубу захопленого судна із заручниками».

Надано компанією Crown

«Мені спала на думку, на перший погляд, шалена ідея: чи можна поєднати людський баланс і людську силу, додати трохи кінських сил і таким чином переосмислити політ людини?» — додав він. «Все починалося як скромний експеримент «а що, якщо?»».

Королівські морські піхотинці у 2021 році поділилися кадрами навчань, на яких Браунінг пілотував реактивний костюм. Він стартував із жорсткого надувного човна, що рухається зі швидкістю 15 вузлів (28 км/год), і приземлився на посадковий майданчик військового корабля HMS TM. Потім повернувся на човен, приземлившись спиною вперед, і знову маневрував назад на палубу корабля.

Надано компанією Crown
Надано компанією Crown

Дивовижні кадри на сьогодні набрали понад 20 мільйонів переглядів.

«Відчуття схоже на те, що відчуваєш, коли мрієш про політ», — сказав Браунінг. «Це справді дуже зворушливо. Ти почуваєшся вільним, можеш летіти куди хочеш. Це просто блаженне відчуття повної волі».

У реактивному костюмі використовуються мікрогазотурбінні двигуни — «маленькі реактивні двигуни», як називає їх Браунінг, по два на кожній руці і один на спині — маленькі версії того, що приводить у рух винищувачі або цивільні літаки, що викидають достатньо повітря, щоб відірвати пілота від землі.

Управління костюмом здійснюється за допомогою вектора тяги. «Направляючи руки вниз, ви підіймаєтеся нагору. Якщо розвести руки в сторони, то опускаєтеся вниз», — сказав Браунінг, додавши, що використання костюма так само інтуїтивно зрозуміле, як серфінг, катання на лижах або їзда велосипедом. Він дякує своїй команді за створення костюма, більша частина якого надрукована на 3D принтері.

«Ми літаємо тільки на тій висоті, з якої погодилися б впасти», — говорить Браунінг. «Ми падаємо досить часто, але ніхто ніколи не постраждав... Це настільки небезпечно, наскільки ви хочете його використати. Ви можете поводитись дуже безглуздо або ви можете бути дуже розумним — ми обираємо останнє».

Компанія Gravity Industries була заснована у 2017 році у Великій Британії. Браунінг, який 16 років пропрацював нафтовим трейдером у British Petroleum, має досвід роботи в авіації та машинобудуванні, жадав нових викликів.

Інноватор зараз живе у Лос-Анджелесі. Успіх компанії він пов'язує з шістьма роками служби у британській королівській морській піхоті та співпрацею з вісьмома військовими фахівцями з усього світу. За більш ніж чотири роки існування компанія Gravity не має боргів, провела 145 заходів у 35 країнах, а також понад 500 заходів у Лос-Анджелесі, уклала незліченні угоди з різними брендами та займається всім — від навчання до військових та пошуково-рятувальних операцій.

Багато хто з 500 осіб, яких компанія навчила використанню реактивного костюма, є парамедиками чи військовослужбовцями.

Браунінг додав, що він не мав «ніякої мети», коли розробляв костюм для польотів. Це було заради «радості виклику».

«Хто б міг подумати?! Коли у вас є шалена ідея, іноді ви можете перетворити її на щось, що має цілу низку практичних застосувань», — додав він. «Це продовжує бути досить божевільним дослідженням того, як можна використовувати абсолютно нову технологію».

За матеріалами The Epoch Times USA