ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай заявив про проведення "патрулювання бойової готовності" навколо Тайваню

Велика Епоха
Великий спалах вірусу Ухань у Китаї (Betsy Joles/Getty Images)

Китайські військові заявили в середу, що нещодавно провели "патрулювання бойової готовності" в морі та повітряному просторі навколо Тайваню, і заявили, що це необхідний захід у відповідь на "змову" між Вашингтоном і Тайбеєм, повідомляє Reuters.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією з демократичним управлінням, протягом останніх двох років активізував свої військові маневри навколо острова, прагнучи змусити Тайбей прийняти його претензії на суверенітет.

Китай був особливо незадоволений підтримкою Тайваню з боку США.  Джо Байден розлютив Китай минулого тижня тим, що, мабуть, сигналізував про зміну американської політики «стратегічної двозначності» щодо Тайваню, заявивши, що Сполучені Штати візьмуть участь у військових діях, якщо Китай нападе на острів. Офіційні особи США заявили, що жодних змін у політиці не сталося.

У заяві Східного командування театру військових дій Народно-визвольної армії йдеться, що «патрулювання бойової готовності» сталося навколо Тайваню нещодавно і є "необхідним заходом проти американо-тайванської змови".

"Останнім часом Сполучені Штати часто робили кроки з тайванського питання, говорячи одне, а роблячи інше, ініціюючи підтримку сил незалежності Тайваню, що поставить Тайвань у небезпечне становище", — додали в командуванні.

Тайвань є частиною Китаю, і китайські війська продовжують посилювати військову підготовку та приготування, щоб "запобігти" втручанню зовнішніх сил і дій тих, хто підтримує незалежність Тайваню, йдеться в повідомленні командування.

Хоча в заяві не було зазначено точної дати проведення навчань, Тайвань у понеділок повідомив про найбільше з січня вторгнення ВПС Китаю в його зону протиповітряної оборони. Міністерство оборони острова заявило, що тайванські винищувачі піднялись у повітря, щоб попередити 30 літаків.

Тайвань неодноразово скаржився на такі місії у своїй ідентифікаційній зоні протиповітряної оборони (ППО).

Не було зроблено жодного пострілу, і китайські літаки літали не в повітряному просторі Тайваню, а в його ППО, ширшій зоні, яку Тайвань контролює та патрулює, що дає йому більше часу для реагування на будь-які загрози.

Тайвань заявляє, що його народ має право вирішувати майбутнє острова, відкидаючи претензії Китаю на суверенітет.

Тайванський уряд заявляє, що хоча він і хоче миру, але при необхідності буде захищатися.