ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Аліна Кабаєва потрапила до списку санкцій Канади як «партнерка» Путіна

Велика Епоха
Володимир Путін та Аліна Кабаєва (NEXTA)

Канада у вівторок ввела санкції проти ймовірної коханки президента Росії Володимира Путіна Аліни Кабаєвої, 21 російського чиновника та чотирьох російських фінансових установ, розширивши список санкцій, введених у відповідь на війну Росії в Україні, повідомляє американський журнал Barron's.

«Ми націлені на банки, олігархів, близьких до режиму Путіна, та його партнерку, не знаю, як її назвати… його партнерку», — сказала міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі, маючи на увазі колишню гімнастку Аліну Кабаєву.

Тим, хто став об'єктом обмежень, включаючи Кабаєву, Російський сільськогосподарський банк, Інвестторгбанк та дві фірми з управління фондами, загрожує заморожування активів та заборона на в'їзд до Канади.

Європейський союз назвав Кабаєву головою ради директорів «Національної медіа групи» — холдингової компанії, яка має значні пакети акцій майже всіх великих російських державних ЗМІ.

За повідомленнями ЗМІ, Кабаєва та Путін нібито перебувають у романтичних стосунках, що кремлівський лідер заперечував, коли про це вперше стало відомо у 2008 році.

Згідно зі статтею у Wall Street Journal з посиланням на американських чиновників, Кабаєва та її сім'я сколотили особистий статок завдяки своєму зв'язку з найближчим оточенням Путіна.

Wall Street Journal посилається на секретні дані американської розвідки, в яких Кабаєва фігурує як бенефіціар стану Путіна.

Мелані Жолі сказала, що мета санкцій — «придушити режим Путіна», і позитивно наголосила на забороні на імпорт більшої частини російської нафти, запровадженій ЄС у понеділок.

З моменту початку російського вторгнення в Україну 24 лютого Канада запровадила санкції проти понад 1050 фізичних та юридичних осіб у Росії, Україні та Білорусі.