ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дипломатичні загрози: Китай просить The Jerusalem Post видалити інтерв'ю з міністром закордонних справ Тайваню

Велика Епоха
Стаття в The Jerusalem Post. (Скриншот)

Відома газета The Jerusalem Post відмовилася прибрати інтерв'ю з міністром закордонних справ Тайваню Джозефом У після того, як китайський дипломат погрожував розірвати зв'язки з газетою та погіршити відносини Китаю з Ізраїлем.

У понеділок газета The Jerusalem Post опублікувала інтерв'ю з Джозефом У. Не минуло й дня, як Китай відреагував...

У вівторок головний редактор The Jerusalem Post Яків Кац повідомив у Twitter, що незабаром після публікації статті йому зателефонував високопоставлений китайський дипломат із посольства Китаю і сказав, щоб він відкликав статтю, інакше вони «розірвуть зв'язки» з газетою та «погіршать відносини з державою Ізраїль». Кац доповнив статтю позицією газети: «Немає потреби говорити, що [стаття] не буде видалена».

В інтерв'ю The Jerusalem Post міністр закордонних справ Тайваню зазначив, що, будучи авторитарною країною, Китай має інший підхід до бізнесу, ніж демократичні країни. Джозеф У попередив, що континентальний Китай іноді «використовує торгівлю як зброю... вони практикують торговельні відносини такого типу з багатьма країнами».

Він підкреслив, що країни, які ведуть бізнес з Китаєм, насамперед мають переконатися, чи ці торгові зв'язки не загрожують їх національній безпеці.

Джозеф У зазначив, що минулого року Китай здійснив 972 вильоти в зону контролю ППО Тайваню, і що його країна є головною мішенню китайських зусиль з дезінформації та кібератак. Чиновник назвав агресію Китаю наслідком «авторитаризму, що швидко зростає».

У сказав, що Китай «виніс неправильний урок» з російського вторгнення в Україну. Замість стати стриманішою, Комуністична партія Китаю, схоже, активізує свої зусилля проти Тайваню.

Міністр сказав, що Тайвань намагається протистояти планам вторгнення Китаю, зміцнюючи себе як у військовому, так і дипломатичному плані. Крім того, окрім налагодження дружніх відносин з країнами Східної Європи, Балтії, Канадою, Австралією та Японією, Тайвань також намагається покращити відносини з Ізраїлем.

Потім У процитував слова американського дипломата: «…не турбуйтеся про те, що Китай на вас розсердиться. Коли вони зляться на вас, це означає, що ви робите щось правильне».