ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Генеральний секретар ООН знову закликав до "негайного припинення насильства" на 100-й день війни в Україні

Велика Епоха
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш (Getty Images)

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у своїй заяві знову закликав до припинення насильства у 100-й день вторгнення Росії в Україну.

«Я знову закликаю до негайного припинення насильства, до безперешкодного гуманітарного доступу до всіх нужденних, до безпечної евакуації цивільних осіб, які опинилися в районах бойових дій, і до термінового захисту цивільних осіб та поваги до прав людини відповідно до міжнародних норм», — йдеться у заяві Гутерреша у п'ятницю, цитується CNN.

Він сказав, що конфлікт уже призвів до загибелі тисяч людей та переміщення мільйонів інших, і що війна «привела до неприйнятних порушень прав людини і розпалює тривимірну глобальну кризу — продовольчу, енергетичну та фінансову — для вразливих людей, країн та економік».

Гутерреш сказав, що ООН «віддана гуманітарним зусиллям», але зрештою для вирішення конфлікту знадобляться переговори та діалог.

«Чим раніше сторони докладуть сумлінних дипломатичних зусиль для припинення цієї війни, тим краще для України, Росії та всього світу», — сказав він.