ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Командувача російських військ в Україні не бачили вже два тижні. З'являються припущення

Велика Епоха
Олександр Дворніков. (Twitter / AmichaiStein1)

Командувача російських військ у війні на території України генерала Олександра Дворнікова не бачили вже два тижні, що змусило деяких американських чиновників припустити, що він міг бути звільнений від своїх обов'язків, повідомляє Business Insider з посиланням на американське видання The New York Times.

Дворніков був спочатку направлений до України у квітні на тлі зміни керівництва, яка була широко інтерпретована як визнання президентом Росії Путіним того, що військовий план Москви провалився у перші місяці.

Раніше газета Times із посиланням на американських чиновників повідомила, що до призначення Дворнікова російські генерали керували війною з Москви, не маючи центрального командувача на полі бою.

За даними BBC, яка цитує західних чиновників, призначення Дворнікова на посаду командувача сухопутних військ мало змінити ситуацію. Однією з його головних цілей було покращення координації між підрозділами в Україні.

До війни в Україні Двірніков отримав прізвисько "М'ясник Сирії" за свою роль у російських бомбардуваннях країни на підтримку президента Сирії Башара Асада.

Аналогічним чином, територія, контрольована українськими військами на Донбасі, зазнала інтенсивного обстрілу в рамках нового наступу Росії під командуванням Дворнікова, причому одне місто зазнавало обстрілу "200 разів на годину", за словами українських чиновників.

Проте, за словами джерела, зусилля Дворнікова поки що не принесли значних результатів.

Минулого тижня офіційний представник США заявив, що з початку війни 24 лютого Росія втратила близько 1000 танків, значну кількість військ, бойових засобів та літаків.

У той час як російські війська захопили портове місто Маріуполь після тривалої облоги, вони втратили друге за величиною місто України, Харків, у середині травня. Тим часом за деякими повідомленнями, українські війська вели бої аж до російського кордону.

Російське вторгнення застопорилося через Дворнікова, тому що лідери країни "не змогли змінити характер російських збройних сил", — сказав газеті The Times Фредерік В. Каган, директор проєкту "Критичні загрози" в Американському інституті підприємництва.

Серед фундаментальних недоліків російських збройних сил є те, що їхні наземні частини не навчені приймати самостійні рішення в бою, а їх військово-повітряні сили не залишаються в повітряному просторі України для досягнення переваги в повітрі.