ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кремль: Росія не має наміру "закривати вікно" в Європу

Велика Епоха
Дмитро Пєсков (SHAMIL ZHUMATOV / POOL / AFP via Getty Images)

Росія не має наміру "закривати вікно" в Європу, заявили в Кремлі, тоді як на російських телеканалах постійно звучить ідея нападу на Захід із застосуванням ядерної зброї та необхідності роззброєння НАТО.

Попри на те, що відносини між Москвою та Заходом досягли нового мінімуму після вторгнення в Україну, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков наполягав: "Нічого закривати ми не плануємо".

Фраза "вікно в Європу" нагадує про Петра Великого, першого імператора Росії, який правив понад 40 років, до 1725 року. Наступного тижня виповнюється 350 років від дня його народження.

Пєсков сказав, що президент Путін високо оцінює роль Петра Великого, оскільки він мав глибокі знання історії, передає ВВС.

Росія критикує рішення США озброїти Україну більш сучасними артилерійськими системами, звинувачуючи Вашингтон у "підливанні олії у вогонь", але стверджує, що це не змінить перебіг війни.

"Подібне накачування України озброєнням щоразу не змінює всіх параметрів спеціальної військової операції", — сказав Пєсков журналістам у ході пресконференції.

"Її мети буде досягнуто, але просто завдадуть більше страждань Україні".