ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США готові запровадити заборону на сіньцзянські товари, вироблені в таборах примусової праці

Велика Епоха
Сторожова вежа центру суворого режиму поруч із табором перевиховання, де, як вважають, міститься більшість мусульманських етнічних меншин, на околиці міста Хотан у північно-західному китайському регіоні Сіньцзян, 31 травня 2019 року (GREG BAKER/AFP/Getty Image)

Влада США має намір ввести заборону на імпорт з китайського регіону Сіньцзян, коли закон, який передбачає це, набуде чинності в червні, заявив у середу представник митної служби США, додавши, що для виключення буде потрібно "дуже високий" рівень доказів, повідомляє Reuters.

У грудні президент США Джо Байден підписав закон про запобігання примусовій праці уйгурів (UFLPA) у спробі захистити американський ринок від продукції, яка може постраждати від порушень прав людини в Сіньцзяні, де, як стверджує уряд США, Китай чинить геноцид проти мусульман-уйгурів.

Закон включає «сумнівну презумпцію» того, що всі товари в Сіньцзяні, де китайська влада створила табори для затриманих уйгурів та інших мусульманських груп та релігійних меншин, виробляються з використанням примусової праці та заборонені до ввезення, якщо не доведено протилежне.

Китай заперечує зловживання в Сіньцзяні, великому виробнику бавовни, який також постачає більшу частину світового матеріалу для сонячних батарей, і каже, що закон є "наклепом" на ситуацію з правами людини в країні.

Деякі законодавці США підтримали заклики до того, щоб Митна та прикордонна служба (CBP) отримала більше бюджетних коштів для ефективної реалізації цього положення, яке набирає чинності 21 червня.

Імпортери матимуть можливість реекспортувати заборонені товари назад у країну походження, а будь-які винятки з презумпції мають бути дозволені комісаром CBP та доведені до відома Конгресу, сказала Ельва Мунетон, виконуючий обов'язки виконавчого директора CBP у цільовій групі з впровадження UFLPA.

"Важливо знати, що рівень доказів, які вимагатиме UFLPA, дуже високий. Для цього буде потрібна документація, чіткі та переконливі докази того, що в ланцюжку постачань імпортованого продукту не використовується примусова праця", — сказала вона, додавши, що CBP зможе застосовувати санкції до імпортерів у разі шахрайства.

Пекін спочатку заперечував існування таборів для затриманих, але пізніше визнав, що створив "центри професійної підготовки", необхідні для боротьби з "тероризмом, сепаратизмом та релігійним радикалізмом" у Сіньцзяні.