ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія обмежує експорт благородних газів – ключового інгредієнта для виробництва мікрочипів

Велика Епоха
Напівпровідникові мікрочипи на друкованій платі комп'ютера, на фото, зробленому 25 лютого 2022 року. (Florence Lo/Reuters)

Щоб зміцнити свої позиції на ринку, Росія, яка перебуває під санкціями, до кінця 2022 року обмежила експорт благородних газів, таких як неон, ключового інгредієнта для виробництва мікрочипів, повідомило у четвер міністерство торгівлі країни.

Обмеження експорту Росією може погіршити дефіцит пропозиції на світовому ринку мікрочипів. Україна була одним із найбільших у світі постачальників інертних газів, доки у березні не призупинила виробництво на своїх заводах у Маріуполі та Одесі.

Експорт інертних газів, які Росія раніше постачала до Японії та інших країн, здійснюватиметься лише за спеціальним державним дозволом до 31 грудня, повідомив російський уряд 30 травня.

Цей крок дасть змогу «перебудувати ті ланцюжки, які зараз розірвані, і вибудувати нові», — сказав заступник міністра торгівлі Василь Шпак агенції Reuters через пресслужбу міністерства у четвер.

За оцінками міністерства, на Росію припадає 30 відсотків світових постачань трьох благородних газів: неону, криптону та ксенону.

Тайвань, провідний світовий виробник мікрочипів, запровадив обмеження на експорт цієї продукції до Росії після того, як 24 лютого Москва направила тисячі військових на Україну.

«Ми плануємо збільшити наші виробничі потужності (благородних газів) у найближчому майбутньому. Ми вважаємо, що у нас буде можливість бути почутими у цьому глобальному ланцюжку, і це дасть нам певну конкурентну перевагу, якщо буде потрібно вибудувати взаємовигідні переговори з нашими колегами», — сказав Шпак.