ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Екстремальна спека у США призвела до лісових пожеж у Каліфорнії

Велика Епоха
Горить будинок під час пожежі «Дубовий вогонь» неподалік Маріпоси, 23 липня 2022 року, штат Каліфорнія. (Justin Sullivan/Getty Images)

Хвиля «екстремальної спеки» обрушилася на десятки мільйонів американців у ці вихідні, при цьому в центрі та на північному сході очікується безліч температурних рекордів, а в Каліфорнії поширюється лісова пожежа.

«Дубова пожежа», яку влада називає «вибухонебезпечною», спалахнула в п'ятницю в окрузі Маріпоса, неподалік національного парку Йосеміті та його гігантських секвой.

Згідно з суботнім бюлетенем Департаменту лісового господарства та протипожежного захисту Каліфорнії, пожежа вже поширилася на 4800 гектарів, знищивши десять і пошкодивши п'ять об'єктів.

Те ж джерело повідомляє, що через «надзвичайно активну» пожежу, з якою боролися понад 500 пожежників, кілька доріг було закрито, а з деяких районів було наказано евакуюватися.

Офіційні особи, яких цитує газета Los Angeles Times, заявили, що на локалізацію пожежі може піти тиждень.

Спека була особливо задушлива у Вашингтоні, де температура наблизилася до 38 градусів за Цельсієм.

Не уникнув цього і Нью-Йорк, де температура повітря сягнула 35 градусів.

За даними NWS, температура може досягти 43 градусів у західній частині Юти, південній Аризоні та на північному сході.

Цього тижня президент США Джо Байден знову наголосив на «явній і справжній небезпеці» зміни клімату, «екзистенційній загрозі для нації та всього світу».

Цього року планета вже пережила кілька теплових хвиль, наприклад, у липні у Західній Європі та у березні-квітні в Індії. Вчені вважають, що їхнє збільшення є явною ознакою зміни клімату.