ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ВООЗ: віспа мавп прирівнюється до COVID-19 і набуває статусу глобальної «надзвичайної ситуації»

Велика Епоха
Пробірки з написом «Вірус віспи мавп, позитивний», 23 травня 2022 року. (Dado Ruvic/Reuters)

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила віспу мавп глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, поряд з вірусом COVID-19, який міжнародне агентство вважає таким протягом майже двох з половиною років.

«Я вирішив, що глобальний спалах віспи мавп є надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, що викликає міжнародне занепокоєння», — заявив Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус 23 липня.

За словами Гебреєсуса, його рішення було викликане глобальним зростанням числа випадків захворювання на віспу мавп, які зараз зареєстровані в більш ніж 75 країнах і територіях, з більш ніж 16 000 випадків зараження та п'ятьма смертельними наслідками.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус у Женеві, Швейцарія, 3 липня 2020 року. (Fabrice Coffrini/Pool via Reuters)

За оцінками ВООЗ, смертність від віспи мавп становить близько 3-6 відсотків.

Деякі критично сприйняли оголошення надзвичайної ситуації у зв'язку з віспою мавп.

«П'ять смертей у всьому світі за три місяці. Вони не викликають глобальних надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я, як раніше!» — сказав Алекс Беренсон, автор книги «Розкажіть своїм дітям та пандемії», що критично ставиться до реагування на COVID-19.

Раніше в липні ВООЗ заявила, що COVID-19 залишається глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення.

Визначення спалаху як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я може прискорити дослідження, фінансування та вжиття міжнародних заходів у відповідь зі стримування захворювання.

===