ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дослідники виявили, що древня трав'яна добавка берберин допомагає у боротьбі з раком

Велика Епоха
Берберин доставляється у рідких кристалічних наночастинках. (Adobe Stock)

Статтю про вплив берберину на рак легень нещодавно опубліковано в журналі «Фармацевтика». У дослідженні, що подолало розрив між східною та західною медициною, показана потужна протиракова активність берберину.

Хоча ця природна сполука, яка міститься в таких рослинах, як куркума і барбарис, уже тисячі років використовується в традиційній китайській та аюрведичній медицині, вона ще не знайшла широкого застосування в клініках, говорить Камал Дуа — австралійсько-індійський вчений із Технологічного університету Сіднея.

"Усі ці відомості про лікарські рослини [були] відомі людям протягом століть, але ніколи не знаходили застосування в лікарнях", — сказав провідний дослідник і старший викладач фармакології в інтерв'ю The Epoch Times.

Сучасна медицина приділяє велику увагу хворобам, і студенти-медики проводять багато років, вивчаючи тіло у хворому стані та самі хвороби, тоді як у традиційній та давній медичній практиці використання їжі як ліків — це один із основних принципів.

Всі ми так чи інакше маємо енергії інь (холод/вода) та ян (жар/вогонь). (Norikko/Shutterstock)

З усіх аюрведичних препаратів та місцевих лікарських рослин, які вивчив Камал Дуа, найдивовижнішою виявилася рослинна сполука берберин, що продемонструвала дивовижний ефект проти раку легень.

Дослідники з Ірландії (Ронан Маклафлін), Австралії (професор Брайан Олівер, професор Філ Хансбро, Кешав Радж Паудел і Бікаш Манандхар), Саудівської Аравії (Абдулла Альнукайдан та Абдулмаджид Альмутарі) та Індії (Сачин Кумар) виявили, що берберин зупиняє зростання пухлинних клітин при раку легень, що стали основною причиною смертності від раку у світі, щорічно реєструється близько 1,8 млн смертей.

"Це можливе завдяки інгібуванню ключових генів і білків, пов'язаних з поширенням та міграцією ракових клітин", — пояснив лікар.

Більш раннє дослідження, проведене під його керівництвом, показало, що берберин також може зменшувати запалення та пошкодження здорових клітин легень сигаретним димом.

Як приймати берберин

Препарат можна приймати відповідно до вказівок на пакуванні або під керівництвом надійного спеціаліста в галузі охорони здоров'я та стежити за його ефективністю протягом тривалого часу.

Дуа зазначає, що переваги добавки обмежені її недостатньою здатністю розчинятися у воді та всмоктуватись у кишківнику, а також токсичністю при високих дозах. Повідомлялося про побічні ефекти з боку травної системи, включаючи діарею, запор, метеоризм та біль у животі.

Берберин доставляється у рідких кристалічних наночастинках. (Adobe Stock)

Щоб подолати ці труднощі, дослідницька група розробила новий метод використання рідкокристалічних наночастинок для безпечної та ефективної інкапсуляції усередину невеликих доз берберину.

Це означає, що пацієнту не потрібно приймати численні дози. Крім того, у берберину менше побічних ефектів у порівнянні з іншими хімічними препаратами», — сказав Дуа.

Доктор Осіта Онугха, торакальний хірург і доцент кафедри торакальної хірургії Інституту раку Святого Іоанна при Медичному центрі Провіденс Сент-Джонс в Санта-Моніці (штат Каліфорнія, США), сказав Medical News Today, що це багатонадійно, коли дослідники на Сході знаходять нові варіанти лікування та профілактики раку.

«Берберин — частина східної медицини, і не належить до того, що ми традиційно використовуємо у західній медицині. Я думаю, це цікаво та інтригуюче, тому що ми розглядаємо речі, які, як ми знаємо, приносять користь у східній медицині, і включаємо їх у дослідження, щоб допомогти перенести їх у західну медицину», — сказав Онугха.

"Це завжди багатообіцяюче, але відбувається в лабораторії, а багато з того, що ми знаходимо в лабораторії, необов'язково придатне для лікування пацієнтів", — продовжив Онугха.

«Наступним кроком у цьому відкритті буде перехід до доклінічних досліджень, а потім до клінічних випробувань, щоб вивчити його реальний терапевтичний потенціал і довести його до клінік».

Майбутнє берберину

Зараз Дуа тісно співпрацює з компаніями із Сіднея, щоб провести подальші дослідження та доставити ці наночастинки хворим.

За словами Дуа, успіх цього дослідження призведе до того, що команда розгляне можливість його використання для лікування інших захворювань навіть хвороби Альцгеймера.

"Зараз ми відчуваємо те саме на інших респіраторних захворюваннях, таких як астма, а також на фіброзі легень, тому що запалення — це загальний стан при будь-якому захворюванні", — сказав він.

«Запалення відбувається при будь-якому захворюванні, чи то мозок, кишківник чи легені, і берберин ясно показав, що він зменшує запалення. Коли він зменшує запалення, то може потенційно працювати при різних інших захворюваннях, нейродегенеративних захворюваннях і, можливо, при інших шлунково-кишкових захворюваннях».

За матеріалами The Epoch Times USA