ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина має продовжити роботу атомних електростанцій. Необхідно "відійти від ідеології"

Велика Епоха
Тьєррі Бретон (Getty Images)

Єврокомісар з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон у суботу на радіо France Inter закликав уряд Німеччини "відійти від ідеології" та продовжити роботу трьох останніх атомних електростанцій країни, які мають закритися до кінця цього року.

Все частіше звучать заклики до уряду Німеччини переглянути свою позицію щодо експлуатації останніх атомних електростанцій, що залишилися в Німеччині, оскільки країна стикається з ризиком перебоїв в енергопостачанні через поступове скорочення постачань російського газу.

"У Німеччині досі працюють три атомні електростанції, які забезпечують 25% споживання електроенергії. Замість того, щоб приймати рішення про закриття цих підприємств наприкінці року, як це передбачено коаліційними угодами, ми можемо сказати, що продовжимо їхню роботу на один або два роки, щоб розв'язати цю проблему", — цитує Тьєррі Бретона сайт Techrtal.

За словами французького комісара, необхідно "відійти від ідеології й переконатися, що ми добре обізнані про сьогоднішні потреби, беручи до уваги (європейський) зелений порядок денний, який абсолютно необхідний".

Між "збереженням атомної станції працездатною протягом року або двох та відновленням роботи вугільних станцій, я як затятий захисник "зеленого пакту", знаю, куди я волію йти", — додав Бретон.

Проте комісар також нагадав, що Німеччина "пов'язала себе з Росією по руках та ногах, зупинивши роботу 23 атомних електростанцій" у 2011 році після катастрофи на Фукусімі.

У середу уряд Німеччини вкотре відхилив можливість продовження експлуатації діючих атомних електростанцій, "в основному з міркувань безпеки", за словами представника міністерства охорони навколишнього середовища.

Однак ця тема викликає напруженість усередині правлячої коаліції, а міністр фінансів Крістіан Лінднер, ліберал, закликає до "відкритих дебатів і без ідеології" з цього питання.

Своєю чергою глава найбільшої енергетичної групи Німеччини RWA Маркус Креббер вважає, що переговори "йдуть занадто пізно", враховуючи складність швидкого пошуку необхідного палива та проблеми з перевіркою безпеки.

Водночас уряд Німеччини вже ухвалив рішення оголосити про збільшення використання вугільних електростанцій, щоб компенсувати скорочення постачання російського газу.