ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За новим рейтингом, із якого виключено Київ, Відень знову став "найзручнішим для життя містом"

Велика Епоха
Вид на Віденський оперний театр. (JOE KLAMAR/AFP via Getty Images)

Відень знову посів перше місце в рейтингу найприємніших і найзручніших міст світу, як і в 2018 і 2019 роках, згідно з опублікованим у четвер рейтингом, з якого Київ, який зіткнувся з вторгненням Росії, виключений, а Москва опустилася на багато сходинок униз.

Австрійська столиця втретє посіла перше місце у цьому індексі, складеному згідно з щорічним рейтингом Economist Intelligence Unit (EIU) — аналітичного підрозділу британського журналу The Economist.

Культурні та екологічні фактори практично ідеальні

Експерти оцінили стабільність Відня, його освітню та медичну забезпеченість, а також якість інфраструктури максимальним балом 100 зі 100. Культурні та екологічні фактори практично ідеальні.

Європа в основному домінує у топ-10 із шістьма містами, включаючи Копенгаген та Цюрих, які завершують п'єдестал за Віднем, та Женеву (6 місце). Канада широко представлена ​​трьома містами: Калгарі (3 місце), Ванкувер (5 місце) і Торонто (8 місце).

Традиційний щорічний Різдвяний ринок біля будівлі ратуші у Відні, Австрія, 15 листопада 2021 року. (JOE KLAMAR/AFP via Getty Images)

Париж займає 19-е місце, що на 23 позиції вище, ніж у 2021 році. Бельгійська столиця Брюссель знаходиться на 24-му місці, одразу за Монреалем (23 місце). Лондон посів 33 місце, а Барселона, як відомо, дуже жвава, посіла 35 місце, на вісім позицій випередивши Мадрид (43 місце).

Серед інших країнах світу Мілан посів 49-е місце, Нью-Йорк - 51-е, а Пекін - 71-е.

Місто має розглядатися як місце для бізнесу

Щоб потрапити до цієї групи, місто має вважатися бізнес-напрямком, тобто економічним та фінансовим центром, або мати попит у покупців. Бейрут, який серйозно постраждав від вибуху в порту в 2020 році і є столицею політично нестабільного Лівану, не включений.

Автори вказують, що Київ довелося виключити зі звіту у контексті російського вторгнення до України. Водночас Москва (80 місце) опустилася на п'ятнадцять позицій.

Кафе "Ландтманн" у Відні, Австрія, 15 травня 2020 року. (HANS PUNZ/APA/AFP via Getty Images)

"Міста Східної Європи опустилися в рейтингу через зростання геополітичних ризиків" і "кризи вартості життя, включаючи різке зростання цін на енергоносії та харчові продукти", — сказала Упасана Датт, керівник звіту в EIU.