Вівторок, Лип 5, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

За новим рейтингом, із якого виключено Київ, Відень знову став "найзручнішим для життя містом"

П'ятниця, 24 червня 2022 року
Вид на Віденський оперний театр. (JOE KLAMAR/AFP via Getty Images)

Відень знову посів перше місце в рейтингу найприємніших і найзручніших міст світу, як і в 2018 і 2019 роках, згідно з опублікованим у четвер рейтингом, з якого Київ, який зіткнувся з вторгненням Росії, виключений, а Москва опустилася на багато сходинок униз.

Австрійська столиця втретє посіла перше місце у цьому індексі, складеному згідно з щорічним рейтингом Economist Intelligence Unit (EIU) — аналітичного підрозділу британського журналу The Economist.

Культурні та екологічні фактори практично ідеальні

Експерти оцінили стабільність Відня, його освітню та медичну забезпеченість, а також якість інфраструктури максимальним балом 100 зі 100. Культурні та екологічні фактори практично ідеальні.

Європа в основному домінує у топ-10 із шістьма містами, включаючи Копенгаген та Цюрих, які завершують п'єдестал за Віднем, та Женеву (6 місце). Канада широко представлена ​​трьома містами: Калгарі (3 місце), Ванкувер (5 місце) і Торонто (8 місце).

Традиційний щорічний Різдвяний ринок біля будівлі ратуші у Відні, Австрія, 15 листопада 2021 року. (JOE KLAMAR/AFP via Getty Images)

Париж займає 19-е місце, що на 23 позиції вище, ніж у 2021 році. Бельгійська столиця Брюссель знаходиться на 24-му місці, одразу за Монреалем (23 місце). Лондон посів 33 місце, а Барселона, як відомо, дуже жвава, посіла 35 місце, на вісім позицій випередивши Мадрид (43 місце).

Серед інших країнах світу Мілан посів 49-е місце, Нью-Йорк - 51-е, а Пекін - 71-е.

Місто має розглядатися як місце для бізнесу

Щоб потрапити до цієї групи, місто має вважатися бізнес-напрямком, тобто економічним та фінансовим центром, або мати попит у покупців. Бейрут, який серйозно постраждав від вибуху в порту в 2020 році і є столицею політично нестабільного Лівану, не включений.

Автори вказують, що Київ довелося виключити зі звіту у контексті російського вторгнення до України. Водночас Москва (80 місце) опустилася на п'ятнадцять позицій.

Кафе "Ландтманн" у Відні, Австрія, 15 травня 2020 року. (HANS PUNZ/APA/AFP via Getty Images)

"Міста Східної Європи опустилися в рейтингу через зростання геополітичних ризиків" і "кризи вартості життя, включаючи різке зростання цін на енергоносії та харчові продукти", — сказала Упасана Датт, керівник звіту в EIU.