ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Туніс: Іслам не буде включений до списку "державних релігій" у новій конституції

Велика Епоха
Президент Тунісу Каїс Саїд (FETHI BELAID/AFP via Getty Images)

У вівторок (21 червня) президент Тунісу Каїс Саїд підтвердив, що іслам не буде вказаний як "державна релігія" у новій конституції, яку він винесе на референдум 25 липня.

У наступній Конституції Тунісу ми говоритимемо не про державу, релігією якої є іслам, а (про приналежність Тунісу) до умми (нації), релігією якої є іслам". Умма та держава — це дві різні речі", — сказав Саїд журналістам в аеропорту Тунісу.

У понеділок, 20 червня, Саїду було передано проєкт нової конституції, який він повинен затвердити, перш ніж виносити його на референдум 25 липня, в першу річницю перевороту, внаслідок якого він прийшов до влади.

Туніс — "вільна, незалежна і суверенна держава, іслам — її релігія".

Перша стаття чинної Конституції, прийнятої з великим шумом у 2014 році, через три роки після падіння диктатури Зін аль-Абідіна бен Алі, як і в 1959 році, говорить, що Туніс "є вільною, незалежною і суверенною державою, іслам — його релігія, арабська мова — його мова, а республіка — його режим".

У преамбулі Конституції 2014 року йдеться про "культурну та цивілізаційну приналежність (туніського народу) до арабської та ісламської умми" та його "арабську та ісламську ідентичність".

Нова Конституція має замінити Конституцію 2014 року, яка встановила гібридну систему, що призвело до постійних конфліктів між виконавчою та законодавчою гілками влади.