ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пери Великобританії запропонували закон, який обмежить залежність від китайського та російського імпорту

Велика Епоха
Рейс CLU 5694 авіакомпанії CargoLogicAir приземляється з вантажем медичного приладдя та ЗІЗ NHS з Китаю в аеропорту Prestwick, Глазго, Шотландія, 1 червня 2020 року. (Jane Barlow/PA Media)

Міжпартійна група перів (членів вищого дворянства) запропонувала новий закон, спрямований на заборону китайського імпорту в ланцюжку постачань британських державних органів.

Це сталося після того, як уряд непомітно згорнув "Проєкт Defend", міжвідомчий проєкт, створений у перші дні пандемії для оцінки стійкості ланцюжка постачань Великобританії для стратегічних проєктів.

Консервативний член парламенту баронесу Філіпа Страуд висунула поправку до урядового законопроєкту про закупівлю, яка дає міністрам право зміцнювати британські державні органи проти економічного примусу з боку таких країн, як Китай та Росія, шляхом скорочення імпорту товарів та послуг із цих країн.

Ці дві країни прямо не названі у поправці, яка націлена на країни, визначені як "системний конкурент або загроза" в "останньому комплексному огляді безпеки, оборони, розвитку та зовнішньої політики".

Але в останньому Комплексному огляді, опублікованому у березні минулого року, Росія названа головною гострою загрозою безпеці, а Китай — довгостроковим "системним конкурентом".

У поправці пери також прагнули викорінити товари та послуги, заплямовані рабством і торгівлею людьми, з контрактів на державні закупівлі у Великій Британії.

Авторами поправки, опублікованої у вівторок на сайті парламенту, також є пери-ліберал-демократи лорд Алтон з Ліверпуля та баронесу Сміт із Ньюнхема, а також пер-лейборист лорд Вернон Коукер.

Це сталося після того, як минулого місяця міністр закордонних справ згадав "Проєкт Defend" у листі, написаному у відповідь на питання про те, чого досяг проєкт.

У листі, який потрапив у розпорядження The Epoch Times, лорд Ахмад з Вімблдону сказав: "Проєкт DEFEND був міжурядовим проєктом, створеним на початку пандемії. Він успішно проаналізував критично важливі для Сполученого Королівства ланцюги постачань, підвищивши нашу видимість і розуміння вразливості. Він сприяв плануванню критично важливої зими 2021 року та надав підтримку урядовим відомствам та промисловості у визначенні варіантів створення більш стійких ланцюгів постачання, включаючи виявлення та диверсифікацію джерел постачання та встановлення міжнародних партнерських відносин з державами-однодумцями для надання допомоги британському народу”.

Ахмад додав, що уряд "продовжує працювати над зміцненням ланцюжків постачань, які мають вирішальне значення для національної та економічної безпеки Великобританії".

Далі у листі йдеться, що Китай є "важливим економічним торговим партнером для всього світу, включаючи Велику Британію", але при цьому уряд дотримується "чіткої позиції" у цих відносинах; він "очолив міжнародні зусилля щодо притягнення Китаю до відповідальності за порушення прав та обов'язків у Сіньцзяні в ООН", а також ввів санкції та оголосив про "заходи щодо забезпечення того, щоб жодна британська організація не стала співучасником цих порушень через свої ланцюжки постачань"; і він "продовжуватиме працювати з нашими союзниками, щоб підвищити ціну для Китаю за його дії".

Звіт, опублікований минулого місяця британським аналітичним центром Civitas, показав, що понад 17 відсотків імпортних медичних товарів, включених у "список допомоги при стихійних лихах" Великобританії, надійшли з Китаю, що втричі більше ніж до пандемії вірусу КПК.