ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європа може повернутися до вугілля, оскільки Росія відмовляється від постачання газу

Велика Епоха
(Твіттер/Антон Геращенко)

Найбільші європейські покупці російського газу в понеділок кинулися шукати альтернативні джерела палива і можуть використати більше вугілля, щоб упоратися зі скороченням постачання газу з Росії, що загрожує енергетичною кризою взимку, якщо запаси не будуть поповнені, повідомляє Reuters.

Німеччина, Італія, Австрія та Нідерланди зазначили, що вугільні електростанції можуть допомогти континенту пережити кризу, яка призвела до зростання цін на газ та посилила проблеми, з якими стикаються політики у боротьбі з інфляцією.

У понеділок уряд Нідерландів оголосив про зняття обмеження на виробництво на вугільних електростанціях та активізацію першого етапу плану боротьби з енергетичною кризою.

Данія також розпочала реалізацію першого етапу плану надзвичайної ситуації з природним газом у зв'язку з невизначеністю постачання у Росії.

Зі свого боку, Італія наблизилася до оголошення стану енергетичної тривоги після того, як нафтова компанія Eni заявила, що російський гігант "Газпром" поінформував її про те, що вона отримає лише частину газу, яку вона запросила у понеділок.

Німеччина, яка також зіткнулася з падінням російських постачань, оголосила про свій останній план збільшення обсягів зберігання газу і заявила, що може відновити роботу вугільних електростанцій, які вона планувала поступово виводити з експлуатації.