ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Туреччина розвиває економічні відносини з Росією попри санкції

Велика Епоха
Прапор Туреччини. (iStock)

Виступаючи перед інформаційним агентством "Anadolu", віцепрем'єр Росії Новак заявив, що двосторонні економічні та торговельні відносини з Туреччиною продовжуватимуть розвиватися, попри війну в Україні. Анкара не запроваджує санкції і намагається виступати посередником.

Віцепрем'єр Росії Олександр Новак заявив у п'ятницю (17 червня), що Москва бачить додаткові сфери для розширення співпраці з Туреччиною. Насамперед у сфері транспорту та логістики, про це повідомляє газета "Дейлі Сабах" з посиланням на "Агентство Anadolu".

Туреччина протягом багатьох років була "дуже важливим економічним та торговим партнером" для Росії, сказав Новак в інтерв'ю інформаційному агентству. "Президент Володимир Путін та Президент Реджеп Тайїп Ердоган перебувають у постійному контакті, реалізуються завдання щодо збільшення товарообігу", — сказав високопоставлений політик.

Від масштабних проєктів до індивідуального туризму

Двосторонній товарообіг між двома країнами минулого року виріс на 57 відсотків і становив 33 мільярди доларів, додав Новак. Таким чином, минулого року Росія посіла 10 місце серед найбільших експортних ринків Туреччини і друге місце за обсягом імпорту.

Однією з причин такого розширення, за його словами, є великі інвестиційні проєкти, що реалізуються як у Росії, так і в Туреччині – від трубопроводу TurkStream до атомної електростанції "Аккую" та заводу з виробництва вантажних автомобілів "Газ".

Крім того, Росія та Туреччина ще більш тісно пов'язані в галузі туризму та будівництва, сказав Новак. Дві країни створили особливі економічні зони та надали підтримку малому та середньому бізнесу для забезпечення товарообігу.

Росія хоче розширити інфраструктуру для транспортної логістики

Москва також думає про створення транспортного логістичного хаба в Туреччині, щоб розширити доставлення товарів в обох напрямках, "включаючи постачання обладнання, яке не вироблено в Росії, локалізацію виробництва такого обладнання в Росії та постачання з третіх країн", — наголошує Новак.

Всі ці питання обговорюються на рівні міжурядових комісій із турецькою владою, а також на рівні бізнес для бізнесу. "Сьогодні відбулася друга зустріч бізнес-спільноти Росії та Туреччини, яка дуже зацікавлена у винесенні пропозицій щодо розвитку подальшої спільної співпраці", — сказав віцепрем'єр. За його словами, влада бачить свою роль у допомозі бізнесу в усуненні адміністративних бар'єрів та створенні сприятливих умов для реалізації проєктів та зниження витрат.

Новак також не бачить жодних перешкод у постачанні російського зерна до Туреччини. Він наголошує: "Ми завжди були великим постачальником зерна до Турецької Республіки, тому особливих проблем тут не бачимо. Я думаю, що якщо у нас буде експортний потенціал та ресурси, ми зможемо забезпечити споживачів зерном у достатній кількості".

Туреччина показує себе дипломатичною

Туреччина продовжує підтримувати тісні стосунки з обома сторонами конфлікту навіть після початку російського військового наступу в Україні. Анкара засудила вторгнення та заперечує можливість включення Кримського півострова, де проживає турецько-мусульманська меншість кримських татар, до складу Російської Федерації.

Нині Туреччина не бере участі в санкціях і натомість намагається бути посередником у дипломатичних рішеннях між Москвою та Києвом. В цей час у центрі уваги знаходиться питання відвантаження зерна з українських портів через Чорне море, яке блокується російським військово-морським флотом.

===