ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шойгу заявив, що кількість українських військовополонених досягла 6 489 осіб

Велика Епоха
Сергій Шойгу. (Скриншот)

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що загальна кількість українських військовополонених наразі становить 6 489 осіб. Українська влада поки що не прокоментувала цифри, представлені російською офіційною особою.

Раніше офіційний представник Донецька Олена Шишкіна заявила, що на території Донецької та Луганської народних республік у полоні перебувають близько 8 000 українських солдатів.

«За п'ять днів у полон здалися 126 військовослужбовців збройних сил України, їхня загальна кількість становить 6 489 осіб», — цитує Шойгу "Інтерфакс".

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив 6 червня, що в полоні тільки із заводу "Азовсталь" у Маріуполі перебувають близько 2 500 українських військовослужбовців.

27 травня голова так званої ДНР Денис Пушилін заявив, що на території республіки утримується близько 5 000 українських військовополонених (зокрема 2 400 з «Азовсталі»). ДНР планує створити міжнародний трибунал та судити деяких полонених за військові злочини.

Українська сторона довго не повідомляла про кількість російських військовополонених. 6 червня Міністр юстиції України Денис Малюска розповів про створення спеціального табору для військовополонених на заході України, обмін яких вважається малоймовірним.

Міністерство закордонних справ України заявило, що Київ готовий звільнити росіян після закінчення військових дій, але залишає за собою право судити тих, кого вважає винними у злочинах. В Україні вже ухвалено вирок трьом російським військовослужбовцям.