ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін побоюється "іскри демократії" у Росії, заявив канцлер Німеччини

Велика Епоха
Олаф Шольц (Getty Images)

Президент Росії Путін побоюється, що "іскра демократії" пошириться на його країну, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, додавши, що він намагається поділити Європу та повернутися до світу, в якому домінують сфери впливу, повідомляє Reuters.

Шольц відповів на запитання в інтерв'ю газеті Muenchner Merkur, опублікованому на сайті уряду в понеділок, чи погодиться Путін на зближення України з Європейським Союзом.

"Президент Росії повинен визнати, що по сусідству з ним існує спільнота правових демократій, яка стає дедалі ближче одна до одної. Він явно побоюється, що іскра демократії пошириться на його країну", — стверджує канцлер.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова відкинула коментарі, написавши в соцмережах:

"На нас кілька разів німецькі іскри поширювалися. Більше пожеж не допустимо".

Минулого тижня Європейська комісія рекомендувала надати Україні, яка з лютого бореться із російським вторгненням, статус кандидата у члени ЄС, і Шольц заявив, що підтримує цей крок.

Шольц попередив, що зростання цін на енергоносії, швидше за все, буде тривалим, і відкинув заяву Росії про те, що вона скоротила постачання газу через відсутність необхідних запчастин через санкції.

"Це пояснення неправдоподібне", — додав канцлер.