ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німецький політолог попередив, що міжнародна підтримка України може ослабнути

Велика Епоха
Дим у Сєвєродонецьку. (ARIS MESSINIS/AFP via Getty Images)

Боєприпаси для української артилерії поступово закінчуються. Бракує 152-мм знарядь російського виробництва. Зброя та бойові системи із Заходу надійдуть не скоро. Генеральний секретар НАТО Столтенберг передбачає довгу війну.

«Все виглядає дуже погано, не варто мати ілюзій», — сказав в інтерв'ю Die Welt німецький політолог Карло-Антоніо Масала з Університету федеральних збройних сил у Мюнхені. Проте східну Україну ще не повністю втрачено. Він також не виключає затяжної війни та ослаблення підтримки населення західних країн через негативні побічні ефекти від санкцій. Військовий експерт бачить надію для східної України та вважає, що вирішальне значення для подальшого ходу війни мають три фактори.

Перший фактор – терміни постачання західних важких артилерійських систем. Вони не «змінюють гру», але якщо вони прибудуть в Україну вчасно та будуть правильно використані українцями, вони можуть уповільнити поступ Росії.

Другий фактор – арсенал 152-мм боєприпасів для власної артилерії. У зв'язку з цим Румунія оголосила, що відкриє завод із виробництва 152-мм боєприпасів. «Ми повинні подивитися, як швидко це відбудеться», — сказав Масала.

Як третій фактор, у разі окупації всього Донбасу, політолог припускає, що Україна вдасться до партизанської тактики. «Це означає припинення бойових дій між арміями. Українські військові спробують залучити росіян до міських та вуличних боїв, використовуючи партизанську тактику», — продовжив Масала. Тоді ця війна триватиме ще довгий час.

За словами Масали, Путін припускає, що підтримка Заходу зменшиться, якщо війна продовжиться: «Чим більше ці бої затягуються, переходячи в осінь та зиму, тим більше люди в європейських державах будуть запитувати себе, наскільки ця підтримка українців є ще корисною».

Особливо якщо після проміжних виборів у США баланс сил зміниться від демократів до республіканців, сказав експерт, США поставлять собі питання, наскільки підтримка України все ще має сенс.

«Чим більше люди особисто відчуватимуть цю війну у рахунках за газ, продуктах і цінах на бензин, тим більше слабшатиме громадська підтримка України», — продовжив військовий експерт. Це може призвести до того, що «деякі держави вирвуться вперед і скажуть: “Тепер настав час вести переговори“. Ми маємо визнати, що території більше немає».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH