Вівторок, Лип 5, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Віктор Орбан вимагає, щоб Україна та Молдова набули статусу країн-кандидатів одночасно з Боснією та Грузією

Середа, 22 червня 2022 року
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан (Attila Kisbenedek/AFP/Getty Images)

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан закликав надати Україні та Республіці Молдова статус країн-кандидатів поряд із Боснією та Грузією, повідомляє угорське громадське агентство MTI.

Заява угорського прем'єр-міністра була озвучена лише за три дні до того, як Європейська рада ухвалить рішення щодо прискореного розгляду заявок України, Республіки Молдова та Грузії на набуття статусу країни-кандидата у члени ЄС.

Проте, за словами джерела, реалізувати те, чого хоче Віктор Орбан, буде складно, оскільки Грузія вважається далекою від європейської перспективи, а Боснія страждає від міжетнічних протиріч, які розпалюють Сербія та Росія.

Нагадаємо, що у п'ятницю Європейська комісія дала добро на надання статусу кандидата лише Україні та Республіці Молдова.

Грузія ж отримала рекомендації щодо поглиблення проєвропейських реформ, а заявка Боснії навіть не була згадана.

Думка Європейської комісії має консультативний характер, а остаточне рішення щодо надання статусу кандидата залишається за країнами-членами ЄС. Якщо Угорщина скористається своїм правом вето, ЄС не зможе надати Україні та Молдові статусу кандидата.

Контекст

Угорщина не вперше блокує чи відкладає важливі рішення ЄС. Всього місяць тому Віктор Орбан скористався своїм правом вето, щоб надовго відкласти запуск шостого пакета санкцій, який ЄС підготував як каральний захід проти Кремля за вторгнення Росії в Україну 24 лютого.