ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лукашенко виставляє себе захисником Західної України. Він звинувачує Польщу у бажанні захопити регіон

Велика Епоха
Президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Польща «приглядається» до української території, і що Мінську «доведеться відреагувати» на це, повідомляє Белта.

За словами президента Білорусі, США продовжують підтримувати Польщу фінансуванням, озброєнням та розгортанням збройних сил. Лукашенко нагадав, що раніше він уже казав, що українці звернуться по допомогу до Росії та Білорусі, щоб зберегти свою цілісність.

У своєму виступі білоруський диктатор підкреслив, що білоруські сили мають бути у стані бойової готовності як на заході, так і на сході.

Лукашенко нещодавно сказав, що його країні, можливо, доведеться боротися за Західну Україну, щоб вона не була відрізана Заходом. Він стверджує, що Захід не відмовився від мети вирівняти фронт «так, щоб він йшов від Смоленська-Пскова, Смоленська-Брянська-Курська та звідти до Ростова».

Лукашенко скаржиться, що на Білорусь продовжують чинити тиск, зокрема з геополітичних причин. За його словами, Захід може прийти із «Західної України чи звідкись ще».

На початку травня начальник Генштабу Збройних сил Білорусі Віктор Гулевич заявив, що США та їхні союзники розгорнули військову присутність біля кордону з його країною, повідомило білоруське інформаційне агентство Белта. За словами Гулевича, за останні шість місяців масштаб присутності збільшився більш ніж удвічі, зазначивши, що у Середземному та Балтійському морях розгорнуто сили з крилатими ракетами. Він сказав, що ці дії для Білорусі є «загрозою, що зростає».

Згідно з повідомленням у пресі, Віктор Гулевич заявив, що плануються заходи щодо «протидії можливим загрозам». Він додав, що на західному та північно-західному напрямках бойових дій розгорнуто батальйонні бойові групи.

===