ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США заборонили імпорт із китайського Сіньцзяну через застосування примусової праці уйгурів

Велика Епоха
Паркан по периметру оточує те, що Пекін називає Центром професійної освіти в Дабаньчен, Китай, Сіньцзянь, 4 вересня 2018 р. (Thomas Peter/Reuters)

21 червня США заборонили імпорт товарів з китайського регіону Сіньцзян, ввівши в дію закон про запобігання примусовій праці уйгурів, підписаний торік президентом Джо Байденом.

Згідно з правилами, всі товари, повністю або частково вироблені в Сіньцзяні, не допускатимуться до імпорту до США.

Щоб отримати дозвіл на ввезення, імпортери повинні надати «чіткі та переконливі докази» того, що при виробництві товарів не використовувалася примусова праця, повідомляє Митно-прикордонна служба США.

Державний секретар США Ентоні Блінкен у вівторок підтвердив прихильність Байдена до боротьби з примусовою працею та зміцнення міжнародної координації проти порушень прав людини в Сіньцзяні.

«Разом з нашими міжвідомчими партнерами ми продовжимо взаємодіяти з компаніями, щоб нагадати їм про правові зобов'язання США, які забороняють ввезення до Сполучених Штатів товарів, вироблених з використанням примусової праці», — йдеться у заяві Блінкена.

«Ми закликаємо наших союзників і партнерів зробити глобальні ланцюжки постачання вільними від використання примусової праці, виступити проти звірств у Сіньцзяні та приєднатися до нас у заклику до уряду КНР [Китайської Народної Республіки] негайно покласти край звірствам та порушенням прав людини, включаючи примусову працю», — додав він.

У відповідь офіційний представник МЗС Китаю Ван Веньбінь заявив, що Пекін рішуче засуджує цей закон і пообіцяв вжити заходів для захисту прав та інтересів китайських підприємств.

«Цей акт є чітким свідченням того, що США прагнуть спровокувати вимушене безробіття в Сіньцзяні за допомогою юридичних дій і змусити світ відокремитися від Китаю», — сказав Ван журналістам на брифінгу для преси в Пекіні у вівторок.

Китайський режим використовує центри професійної підготовки та реабілітації для «політичного перевиховання» на основі адміністративного затримання, йдеться у доповіді 2022 року, опублікованій Міжнародною організацією праці ООН (МОП) 10 лютого.

У доповіді наголошується на «широко поширеній і систематичній» програмі, що включає широке використання примусової праці уйгурів та інших мусульманських меншин у сільському господарстві та промисловості по всьому Сіньцзяну.

«Близько 13 мільйонів представників етнічних та релігійних меншин у Сіньцзяні переслідуються за ознакою їхньої етнічної приналежності та релігії з метою соціального контролю та асиміляції їхньої культури та ідентичності», — йдеться у доповіді.

Пекін спочатку заперечував існування будь-яких таборів для затриманих. Однак пізніше він заявив, що створив у Сіньцзяні «центри професійної підготовки» для боротьби з тероризмом, сепаратизмом та релігійним радикалізмом.

Кампанія китайської комуністичної партії проти уйгурів у Сіньцзяні була названа «геноцидом» правозахисними групами та низкою країн, включаючи колишню та нинішню адміністрації США, Велику Британію, Канаду, Нідерланди, Литву, Бельгію та Чеську Республіку.

США, Великобританія та інші країни закликали МОП створити місію для розслідування передбачуваних порушень трудових відносин у Сіньцзяні та закликали Пекін забезпечити безперешкодний доступ.

За матеріалами The Epoch Times USA