ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія заморозила на тиждень постачання газу до Греції

Велика Епоха
(Скриншот)

Постачання природного газу від російського виробника "Газпром" до Греції буде перервано з 21 по 27 червня у зв'язку з проведенням планових щорічних ремонтних робіт на трубопроводі TurkStream, згідно з інформацією DEPA Commercial, державною гуртово-роздрібною компанією країни.

Очікується, що перебої не вплинуть на надійність постачань, оскільки країна продовжує отримувати зріджений природний газ (ЗПГ), а також за іншими трубопровідними контрактами, оскільки країна має великі запаси, додала DEPA Commercial.

У суботу Газпром уже оголосив про проведення ремонтних робіт на газопроводі TurkStream на 21-28 червня.

У заяві компанії йдеться, що транспортування газу через TurkStream буде призупинено на цей період, що заздалегідь узгоджено всіма сторонами.

Занепокоєність у Європі

Про заморожування потоку газу через TurkStream на тиждень було оголошено останні кілька годин, що викликало тривогу по всій Європі, оскільки існує також технічна проблема з трубопроводом Nord Stream 1, що забезпечує Німеччину і Центральну Європу. Роботу газопроводу "Північний потік-1" також буде припинено з 11 по 21 липня для проведення ремонтних робіт.

Минулого тижня Росія практично до нуля скоротила постачання газу до Франції та Німеччини (перша отримує більшу частину газу від другої), пославшись на технічні проблеми з газопроводом "Північний потік-1". Водночас постачання до Італії та Словаччини було скорочено вдвічі.

Внаслідок цих подій ціни на газ за тиждень зросли на 60%, що є найвищим показником з початку війни в Україні.

Берлін і Рим вже оголосили про вжиття надзвичайних заходів: перший повернувся до використання вугілля, а другий готує план передзимового зберігання.