Вівторок, Лип 5, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Росія заморозила на тиждень постачання газу до Греції

Середа, 22 червня 2022 року
(Скриншот)

Постачання природного газу від російського виробника "Газпром" до Греції буде перервано з 21 по 27 червня у зв'язку з проведенням планових щорічних ремонтних робіт на трубопроводі TurkStream, згідно з інформацією DEPA Commercial, державною гуртово-роздрібною компанією країни.

Очікується, що перебої не вплинуть на надійність постачань, оскільки країна продовжує отримувати зріджений природний газ (ЗПГ), а також за іншими трубопровідними контрактами, оскільки країна має великі запаси, додала DEPA Commercial.

У суботу Газпром уже оголосив про проведення ремонтних робіт на газопроводі TurkStream на 21-28 червня.

У заяві компанії йдеться, що транспортування газу через TurkStream буде призупинено на цей період, що заздалегідь узгоджено всіма сторонами.

Занепокоєність у Європі

Про заморожування потоку газу через TurkStream на тиждень було оголошено останні кілька годин, що викликало тривогу по всій Європі, оскільки існує також технічна проблема з трубопроводом Nord Stream 1, що забезпечує Німеччину і Центральну Європу. Роботу газопроводу "Північний потік-1" також буде припинено з 11 по 21 липня для проведення ремонтних робіт.

Минулого тижня Росія практично до нуля скоротила постачання газу до Франції та Німеччини (перша отримує більшу частину газу від другої), пославшись на технічні проблеми з газопроводом "Північний потік-1". Водночас постачання до Італії та Словаччини було скорочено вдвічі.

Внаслідок цих подій ціни на газ за тиждень зросли на 60%, що є найвищим показником з початку війни в Україні.

Берлін і Рим вже оголосили про вжиття надзвичайних заходів: перший повернувся до використання вугілля, а другий готує план передзимового зберігання.