ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Австралійці витрачають на закордонні подорожі більше, ніж до пандемії

Велика Епоха
Зліт літака компанії Qantas у міжнародному аеропорту Сіднея, Австралія, 6 травня 2021 року. (Saeed Khan/AFP via Getty Images)

Австралійці, які люблять подорожувати та не можуть дочекатися можливості вирушити за кордон після відкриття країни, витрачають на міжнародний туризм більше, ніж до пандемії COVID-19, свідчать дані банківської галузі.

Клієнти Національного австралійського банку (NAB) у травні витратили 46 мільйонів австралійських доларів (31,98 мільйона доларів США) на міжнародні перельоти, проживання, оренду автомобілів, круїзи, поїзди та туристичні агенції, що є найбільшою щомісячною витратою за останні три роки.

«Для багатьох австралійців це були два роки без міжнародних свят, відвідування родичів за кордоном та святкування важливих подій, таких як весілля», — сказав Пол Райлі, керівник підрозділу Everyday Banking банку NAB.

У період із січня по травень 2022 року клієнти NAB витратили 157 мільйонів австралійських доларів на міжнародні поїздки, що майже на 600 відсотків більше, ніж 23 мільйони австралійських доларів за той же період минулого року.

«Австралійці відомі своєю любов'ю до подорожей світом. Ми очікуємо, що витрати на закордонні поїздки продовжаться, оскільки наприкінці цього тижня розпочинаються шкільні канікули, а в Європі вже настало літо», — сказав Райлі.

У міру того, як все більше австралійців виїжджають за кордон, кількість іноземних туристів, які прибувають до Австралії, також збільшується, попри серйозні затримки з поданням заяв на отримання візи.

За даними Tourism Australia, у квітні Австралію відвідало 758 000 іноземних туристів, що на 92% менше, ніж у квітні 2019 року, але на 940% більше, ніж у квітні 2021 року.