ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У міру поглиблення зв'язків Росія та Китай відкрили транскордонний міст

Велика Епоха
Міст, що з'єднує російське місто Благовіщенськ із китайським містом Хейхе 10 червня 2022 року, на знімку з відео. (Reuters/Screenshot via The Epoch Times)

Росія та Китай відкрили у п'ятницю новий транскордонний міст на Далекому Сході, який, як вони сподіваються, сприятиме подальшому зростанню торгівлі, оскільки Москва страждає від масштабних західних санкцій, запроваджених у зв'язку з її діями в Україні.

Міст, що з'єднує російське місто Благовіщенськ з китайським містом Хейхе через річку Амур, відому в Китаї як Хейлунцзян, має довжину трохи більше одного кілометра і обійшовся в 19 мільярдів рублів (342 мільйони доларів), повідомляє "РИА Новости".

На тлі феєрверка вантажні автомобілі з обох боків перетнули двосмуговий міст, прикрашений прапорами у кольорах обох країн, показано на відеозапису відкриття.

Російська влада заявила, що міст зблизить Москву і Пекін, стимулюючи торгівлю, після того, як вони оголосили про партнерство "без обмежень" у лютому, незадовго до того, як президент Володимир Путін ввів свої війська в Україну.

"У сьогоднішньому розділеному світі міст Благовіщенськ-Хейхе між Росією та Китаєм має особливе символічне значення", — сказав Юрій Трутнєв, представник Кремля на Далекому Сході Росії.

Китайський режим прагне поглиблення практичної співпраці з Росією в усіх сферах, заявив на відкритті віцепрем'єр КНР Ху Чуньхуа.

Міністр транспорту Росії Віталій Савельєв заявив, що міст допоможе збільшити обсяг двостороннього вантажообігу до 1 мільйона тонн вантажів на рік.

Скорочення часу в дорозі

Будівництво мосту велося з 2016 року, і було завершено у травні 2020 року, але його відкриття було відкладено через транскордонні обмеження COVID-19, повідомила компанія BTS-MOST, яка будує міст з російської сторони.

Компанія BTS-MOST заявила, що вантажні перевезення мостом скоротять відстань доставки китайських товарів у західну частину Росії на 1500 кілометрів. Транспортні засоби, що перетинають міст, повинні платити за проїзд 8700 рублів (150 доларів США), і очікується, що ця ціна знизиться, оскільки плата за проїзд компенсуватиме витрати на будівництво.

У квітні Росія заявила, що очікує на зростання товарних потоків з Китаєм, а обсяг торгівлі з Пекіном досягне 200 мільярдів доларів до 2024 року.

Китай є великим покупцем російських природних ресурсів та сільськогосподарської продукції.

Китайський комуністичний режим відмовився засудити дії Росії в Україні та розкритикував західні санкції проти Москви.

===