ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великобританія хоче скасувати рішення Європейського суду з прав людини

Велика Епоха
Будівля Європейського суду з прав людини у Страсбурзі. (iStock)

Британський уряд більше не хоче вважати Європейський суд з прав людини останньою інстанцією з питань прав людини. Про це заявив міністр юстиції Великобританії Домінік Рааб, представляючи відповідний законопроєкт.

Закон, відомий як Білль про права, гарантує, що Верховний суд Великобританії матиме останнє слово з питань прав людини у майбутньому, заявив Рааб у Палаті громад. Крім того, запланований закон також повинен гарантувати, що рішення суду, що базується у Страсбурзі у Великій Британії, більше не має обов'язкової сили. Ціль полягає в тому, щоб зміцнити британську традицію свободи і вдихнути в систему «хорошу дозу здорового глузду».

Річ у тім, що минулого тижня Суд з прав людини тимчасовою судовою забороною зупинив перший рейс із прохачами притулку з Руанди в рамках нової політики щодо біженців.

Уряд прем'єр-міністра Бориса Джонсона хоче перешкодити нелегальному заходу людей у Ла-Манш на невеликих човнах, позбавивши їх доступу до процедури надання притулку у Великій Британії. Натомість мігранти повинні бути відправлені в Руанду і просити притулку там.

У середу Джонсон мав вирушити на зустріч глав держав та урядів країн Співдружності до столиці Руанди Кігалі. Очікується, що там він зустрінеться зі спадкоємцем престолу, принцом Чарльзом. За повідомленнями, королівська родина назвала нову політику надання притулку «жахливою».

Європейський суд з прав людини — це європейський суд, але не суд Європейського Союзу. Він входить до Ради Європи, членом якої Великобританія досі залишалася. Суд може розглядати справи, порушені проти всіх 46 держав-членів за підозрою щодо порушення Європейської конвенції з прав людини.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH