ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За опитуванням більше половини новозеландців розглядають Росію і Китай як загрозу

Велика Епоха
Китайський лідер Сі Цзіньпін та прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн тиснуть руки перед зустріччю у Великій залі народних зборів у Пекіні, Китай, 1 квітня 2019 року. (Kenzaburo Fukuhara/Pool/Getty Images)

Сприйняття Китаю новозеландцями різко змінилося за першу половину 2022 року і більшість тепер розглядає азіатську країну як «загрозу».

Міні-опитування, проведене фондом Asia New Zealand Foundation у червні, показало, що 58 відсотків новозеландців вважають Китай «загрозою», і лише 13 відсотків розглядають країну як «друга».

Це значне зрушення, порівняно з основним опитуванням, проведеним у листопаді 2021 року, коли 37 відсотків вважали Китай загрозою, а 29 відсотків — другом.

Це сталося після того, як Пекін ініціював кроки щодо встановлення військових зв'язків у Тихому океані, а також відмовився засудити війну Росії в Україні.

Червневе міні-опитування показало, що негативні настрої щодо Росії також різко зросли: 79 відсотків новозеландців вважають Росію загрозою порівняно з 45 відсотками у листопаді.

Основне опитування, проведене до війни в Україні, показало, що трьома найбільш значущими загрозами для країни було названо Північну Корею, Росію та Китай.

За матеріалами The Epoch Times USA