ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

"Лікарі без кордонів" зробили заяву щодо масштабів страждань українського населення

Велика Епоха
Мирні жителі, убиті росіянами у Бучі. (Nexta)

Організація "Лікарі без кордонів" (Médecins Sans Frontières/MSF) заявила, що її співробітники бачили свідчення "невибіркового насильства шокуючого рівня", якого зазнають цивільні особи в Україні.

Медична благодійна організація, яка організувала госпітальний потяг в Україні після російського вторгнення, заявила, що бачить "скандальну" відсутність зусиль щодо порятунку та захисту цивільного населення, яке опинилося в зоні бойових дій.

У період з 31 березня по 6 червня понад 650 пацієнтів було евакуйовано поїздами під наглядом лікарів із постраждалих від війни районів східної України до лікарень безпечніших регіонів країни, йдеться у заяві організації. Понад 40% поранених у поїзді були люди похилого віку та діти.

Поранені в поїзді мали травми від вибухів, травматичні ампутації, осколкові та вогнепальні поранення, йдеться у релізі: "Більшість пацієнтів, з якими ми говорили, вказали, що відповідальність за їхні поранення несуть російські воєнні та військові сили, що підтримуються Росією".

Пацієнти розповідали про розстріли мирних жителів під час евакуації, обстріли житлових районів та жорстоке поводження з літніми людьми.

Крістофер Стоукс, координатор надзвичайних ситуацій MSF в Україні, сказав:

"Рани наших пацієнтів та історії, які вони розповідають, безсумнівно, показують шокуючий рівень страждань, які невибіркове насильство у цій війні завдає громадянському населенню.

Багато пацієнтів було поранено під час військових атак, які було нанесено на житлові квартали мирних жителів".

Вибухові поранення склали 73% випадків травм, пов'язаних з війною, з якими стикалися лікарі благодійної організації, а 20% були спричинені уламками чи пострілами.

Понад 10% пацієнтів із військовою травмою втратили принаймні одну кінцівку, причому наймолодшому пацієнтові лише шість років.