ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суд ухвалив, що американці можуть виходити з дому озброєними: удар по нью-йоркській кампанії з контролю за зброєю

Велика Епоха
Поліціянти охороняють порядок на Таймс-сквер, Нью-Йорк, 18 листопада 2015 р. (Benjamin Chasteen / Epoch Times)

Верховний суд США надав можливість майже всім законослухняним американцям носити заряджену вогнепальну зброю в громадських місцях, після того, як консервативною більшістю було скасовано закон Нью-Йорка, який накладав суворі обмеження на носіння вогнепальної зброї поза домом, повідомляє The Guardian.

Губернатор Нью-Йорка, демократ, заявив, що це рішення було «не тільки непродуманим, а й поганим». Посилаючись на недавні масові розстріли в Нью-Йорку та Техасі, одна з основних прогресивних груп назвала це рішення «ганебним та обурливим».

Своєю чергою президент США Джо Байден сказав: «Це рішення суперечить здоровому глузду та Конституції і має глибоко стурбувати всіх нас».

Закон Нью-Йорка, скасований у четвер, вимагав, щоб будь-яка людина, яка бажає носити вогнепальну зброю в громадських місцях, доводила, що має «вагому причину» для цього.

У своїй ухвалі суддя Кларенс Томас написав: «За винятком кількох юрисдикцій наприкінці XIX століття, американський уряд просто не забороняв публічне носіння вогнепальної зброї, яка зазвичай використовується для особистої оборони. Вони також не вимагали від відповідальних, законослухняних громадян “демонструвати особливу потребу у самозахисті, відмінну від потреби суспільства загалом”, щоб носити зброю у громадських місцях».

Байден вказав на довговічність законів Нью-Йорка про вогнепальну зброю і той факт, що в минулому Верховний суд визнав необхідність регулювання володіння вогнепальною зброєю.

Постанова має серйозні наслідки для безпеки та поведінки 83 мільйонів людей у штаті Нью-Йорк та семи інших штатах, а також у Вашингтоні, округ Колумбія, де діють аналогічні закони про «поважні причини». До них відносяться густонаселені штати, такі як Каліфорнія та Нью-Джерсі.

Лише кілька тижнів тому 18-річний підліток, озброєний законно придбаною гвинтівкою, застрелив 10 людей під час нападу на супермаркет у районі Буффало, штат Нью-Йорк.

Через десять днів інший 18-річний підліток увійшов до початкової школи в Увалді, штат Техас, і вбив 19 дітей і двох дорослих, після чого був застрелений співробітниками правоохоронних органів.

З того часу сенатори-демократи та республіканці погодили рамки реформи зброї. У четвер лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл заявив, що ці пропозиції не змінюють Другу поправку і зроблять країну безпечнішою.

Групи із захисту цивільних прав та безпеки зброї намагалися переконати суд.

Американський союз громадянських свобод (ACLU) стверджував, що скасування контролю за зброєю в громадських місцях торкнеться прав, передбачених Першою поправкою, таких як право на збори, асоціації та свободу слова. Прихильники контролю за зброєю попередили, що скасування закону може вплинути на відносини між поліцією та громадянами, оскільки будь-хто, хто вступає в контакт із правоохоронними органами, з більшою ймовірністю буде озброєний легально.

===