ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Супутникові знімки показують будівництво військового об'єкту США у Тихому океані

Велика Епоха
Літак Lockheed KC-130J готується до зльоту з авіабази Лос-Аламітос, Каліфорнія, 30 вересня 2020 р. (John Fredricks/The Epoch Times)

Супутникові знімки показали, що Сполучені Штати будують новий військовий об'єкт у Тихому океані, можливо, готуючи альтернативний посадковий майданчик для своїх ВПС, якщо військові бази на Гуамі стануть непридатними.

Згідно з супутниковими знімками, отриманими The War Zone 15 червня, у міжнародному аеропорту Тініан на Північних Маріанських островах було помічено проведення робот з розчищення території.

Попередні супутникові знімки, отримані Planet Lab, свідчать про те, що будівельні роботи на цій ділянці розпочалися у травні.

Це, мабуть, відповідає проєктам з будівництва аеродрому на Тініані, які почалися в лютому й обійдуться приблизно в 162 мільйони доларів і повинні завершитися до 2025 року.

У травні 2019 року уряд Співдружності Північних Маріанських островів підписав 40-річну угоду про оренду з Міністерством оборони США на суму 21,9 млн доларів для запасного аеродрому ВПС США на Тініані.

Це відповідало прийнятому у 2016 році рішенню ВПС США призначити міжнародний аеропорт Тініан як резервний майданчик на випадок, якщо база ВПС Андерсен на Гуамі стане недоступною через стихійне лихо або напад противника.

Проєкт запасного аеродрому також включатиме будівництво на Тініані складу палива, ремонтної бази та іншої інфраструктури для підтримки вантажних літаків та літаків-заправників, а також для проведення навчань.

===