ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

83% австралійських брендів стежать за клієнтами в Інтернеті

Велика Епоха
Жінка використовує комп'ютерну клавіатуру для набору тексту під час роботи в Інтернеті в Північному Ванкувері, Британська Колумбія, 19 грудня 2012 року. (The Canadian Press/Jonathan Hayward)

Нещодавній звіт про конфіденційність показав, що 83 відсотки австралійських брендів відстежують дії своїх клієнтів в Інтернеті. При цьому 82 відсотки споживачів незадоволені тим, що дані про їхнє розташування передаються компаніям.

Згідно з Австралійським індексом конфіденційності Deloitte за 2022 рік, споживачі вимагають прозорості, гарантій та контролю над використанням їх даних, які передаються уряду та корпораціям.

Трохи більш ніж половина споживачів незадоволені відстеженням їхньої онлайн-активності, але 43% готові поділитися своєю особистою інформацією, якщо знають, як їх дані будуть використовуватися. Тим часом лише молоді люди (18-34 роки) бачать цінність в онлайн-персоналізації.

«Багато бачать цінність у профілюванні та персоналізації, що забезпечуються технологіями відстеження та реклами. Але це прийнятно не для всіх», — сказав адвокат з питань конфіденційності даних стрічки новин NCA.

Результати дослідження були отримані після того, як минулого тижня споживча група Choice виявила, що три великі австралійські рітейлери, Kmart, Bunnings і The Good Guys, використовували технологію розпізнавання облич своїх покупців.

Едвард Сентоу, професор Технологічного університету Сіднея та колишній уповноважений з прав людини, сказав, що широке використання технології розпізнавання облич викликає «серйозну стурбованість» у суспільстві.

«Навіть якби ця технологія була ідеально точною, а це не так, але навіть якби це було так, це також вводить нас у сферу масового стеження», — сказав він Choice.

Проте генеральний директор компанії Bunnings Саймон Макдауелл стверджує, що ці заходи були вжиті для боротьби з крадіжками та «антигромадською поведінкою». Він додав, що клієнти знають про використання систем відеоспостереження та технології розпізнавання облич завдяки табличкам біля входів до магазинів Bunnings та політики конфіденційності на сайті компанії.

Дакшаїні Суріякумаран, директор з технологічної політики в Reset Australia, незалежному аналітичному центрі, що працює над протидією цифровим загрозам, сказала, що ухвалення рішень на основі даних — це «свого роду філософія, яку установи приймають у всіх секторах і галузях».

«Ми живемо в економіці, де дані є одним із найцінніших ресурсів, які може отримати будь-яка інституційна структура», — сказала вона в інтерв'ю The Epoch Times.

«Уряд, як і корпорації, намагається діяти непомітно та видобувати якнайбільше даних».

Суріякумаран також сказала, що особиста інформація може купуватися і продаватися за допомогою контрактів між державними установами та приватними провайдерами, передаватися за угодами про обмін даними або продаватися брокерами даних будь-кому. Вона також попередила, що дані, що належать багатонаціональним компаніям, можуть «мандрувати через кордони».

За матеріалами The Epoch Times USA