ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тренер врятувала плавчиню від утоплення на чемпіонаті світу

Велика Епоха
Тренер рятує американську плавчиню Аніту Альварес, яка знепритомніла під час фіналу жіночого сольного художнього фристайлу на чемпіонаті світу з водних видів спорту у Будапешті, 22 червня 2022 року. (OLI SCARFF/AFP via Getty Images)

Під час чемпіонату світу в Будапешті 22 червня тренер збірної США із синхронного плавання пірнула в басейн, щоб врятувати одну зі своїх плавчинь, яка знепритомніла.

Після виступу у фіналі довільної програми Аніта Альварес перестала дихати та опустилася на дно басейну. Андреа Фуентес стрибнула у воду, щоб урятувати її.

Ми дуже злякалися. Мені довелося стрибнути, бо рятувальники цього не зробили», – розповіла Андреа Фуентес іспанській газеті Marca.

Тренер, одягнена в шорти та футболку, підняла підопічну зі дна басейну до поверхні води, після чого їй допомогли донести Аніту до краю басейну. «Я злякалася, тому що побачила, що вона не дихає, але тепер вона у нормі», — запевнила Андреа.

(OLI SCARFF/AFP via Getty Images)
(OLI SCARFF/AFP via Getty Images)

На ношах плавчиню доправили до медичного центру басейну. Її подруги по команді та глядачі перебували у шоковому стані. Збірна США з плавання опублікувала обнадійливу заяву про стан здоров'я Аніти Альварес.

Чотириразова призерка Олімпійських ігор Андреа Фуентес пояснила іспанському радіо, що її плавчині стало погано через надзвичайно велике фізичне навантаження під час виступу.

«В її легенях була вода, і як тільки вона знову почала дихати, все прийшло в норму», — додала тренер. «Мені здавалося, що це тривало цілу годину. Я сказала, що щось не так, я крикнула рятувальникам, щоб вони стрибали у воду, але вони не почули... або не зрозуміли».

«Вона не дихала ... Я пливла так швидко, як тільки могла, начебто це був олімпійський фінал», — додала Андреа.

25-річна Аніта Альварес бере участь у своєму третьому чемпіонаті світу. Вона вже кілька разів знепритомнювала під час олімпійських відбіркових змагань минулого року у Барселоні.