ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія погашає зовнішній борг у рублях, щоб уникнути дефолту

Велика Епоха
Зображення російського рубля, ілюстрація зроблена 7 квітня 2022 року. (Dado Ruvic/Illustration/Reuters)

Міністерство фінансів Росії у четвер заявило про виконання своїх зобов'язань за двома випусками доларових єврооблігацій «в повному обсязі»: 12,51 млрд рублів (234,5 млн доларів) купонних платежів було направлено до Національного розрахункового депозитарію (НРД).

Міністерство повідомило, що виплати зроблено за єврооблігаціями з погашенням у 2027 та 2047 роках.

«Таким чином, зобов'язання щодо обслуговування державних цінних паперів Російської Федерації були виконані міністерством фінансів у повному обсязі», — йдеться у заяві міністерства.

Міністр фінансів Антон Силуанов у своїй заяві сказав, що невиконання Росією платежів у валюті випуску не рівносильне дефолту за зовнішнім боргом.

У середу президент Путін підписав указ про встановлення тимчасових процедур, спрямованих на виконання зобов'язань Росії щодо зовнішнього боргу.

Міністерство повідомило, що переходить до процедури, встановленої указом Путіна, згідно з якою кошти перераховуватимуться у рублях до НРД, а потім поетапно розподілятимуться між трьома групами власників облігацій залежно від обсягу санкційної тяганини, яка застосовується до кожного інвестора.

Міністр фінансів Росії Антон Силуанов на нараді в Москві, Росія, 12 березня 2020 року. (Sputnik/Dmitry Astakhov/Pool via Reuters)

Власники єврооблігацій, чиї права власності перебувають у російській фінансовій системі, отримають виплати у рублях. Що стосується інвесторів кошти яким не можуть бути переведені через санкції, накладені на Москву, виплати будуть зараховані на спеціальний рублевий рахунок у НРД.

«З метою забезпечення суворого дотримання зобов'язань щодо єврооблігацій, прийнятих Російською Федерацією, кошти з цього рахунку індексуватимуться за поточним ринковим курсом номінальної валюти до моменту фактичних розрахунків з власниками», — йдеться у повідомленні міністерства.

Для отримання цих коштів інвесторам необхідно буде відкрити карбованцевий рахунок, уточнили у міністерстві.

«Тримачі єврооблігацій кожної з цих трьох груп матимуть право розпоряджатися отриманими карбованцевими коштами на свій розсуд, у тому числі конвертувати їх у номіновану іноземну валюту або в іншу валюту», — пояснили в міністерстві.

«Дозвіл на переказ отриманих рублів або отриманої іноземної валюти за кордон буде видаватися в установленому порядку».

Відповідаючи на запитання, чи дозволить нова схема Росії довести, що дефолту не було, Силуанов сказав: «Все одно кожен говоритиме те, що він хоче сказати».

За матеріалами The Epoch Times USA

===