ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія "покладає всі свої надії на голод", — заявила Маргарита Симоньян

Велика Епоха
Маргарита Симоньян (Antopn Nevoderezhkin, TASS)

Росія, схоже, рада скористатися своїм становищем ключового експортера на багатьох світових товарних ринках, бувши впевненою, що може звинуватити інших у стражданнях, які вона завдає.

Це видно не лише з дій Кремля, а й із заяв представників правлячого істеблішменту. Так, Маргарита Симоньян, головний редактор каналу новин RT, закритого в Європі та США, пожартувала на конференції минулого тижня, що "усі (у верхівці Росії — прим.ред.) зараз сподіваються на голод, бо коли настане голод, вони зрозуміють, що з нами треба дружити і що санкції буде знято".

Маргарита Симоньян — директор головного каналу російського громадського телебачення RT. Цей канал близький до уряду і тому також є пропагандою для російського режиму. У контексті війни в Україні Європейський Союз вирішив заборонити каналу мовлення за кордоном.

Крім того, що Маргарита Симоньян очолює RT, вона відома як людина, близька до Володимира Путіна. Минулого тижня вона була поруч із ним під час Міжнародного економічного форуму в Санкт-Петербурзі. Як повідомляє Het Laatste Nieuws, Симоньян зробила кілька одкровень про війну в Україні. По-перше, вона заявила, що Москва "покладає всі свої надії на голод", додавши, що це було сказано "декілька разів різними людьми". "Це означає, що голод розпочнеться зараз, а вони [Захід] знімуть санкції і знову стануть нам друзями, бо зрозуміють, що іншого шляху немає".

Також, за даними HLN, виступаючи у вихідні на телешоу про вторгнення в Україну — яке в російських ЗМІ називається "спецоперацією" — Маргарита Симоньян також заявила, що "є велика кількість нацистів та індоктринованих людей, з якими нічого не можна зробити, окрім як стратити їх за правилами Донецької народної республіки. Донецьк, де, нагадаємо, діє смертна кара".

Зрештою, Маргарита Симоньян пояснила, чому російська армія не завдає сильніших ударів у деяких великих містах України.

Путін сказав мені: "Ми хочемо перетворити ці міста на Сталінград" [Сталінградська битва вважається однією з кровопролитних битв в історії під час Другої світової війни]. Правда, наші люди теж там. Це наші майбутні міста. Це наша країна та наш народ. Нам доведеться потім усе відновлювати", — додала пропагандистка.

===