ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія зняла польський прапор із меморіалу у Катині

Велика Епоха
Пам'ятник, встановлений на честь Катинських злочинів, скоєних Радянським Союзом, 21 вересня 2012 року (Inna Sokolovskaya / AFP / GettyImages)

У Росії, роздратованій тим, що Польща надає військову допомогу Україні, зняли польський прапор із меморіального комплексу в Катині (Росія, Смоленська область), пише «Вишеград 24» у Twitter.

У селі Катинь росіяни вбили 25 000 польських поліціянтів та солдатів, взятих у полон під час вторгнення до Польщі, нагадує джерело.

Після вторгнення Радянського Союзу до східних польських областей у рамках німецько-радянського пакту тисячі польських офіцерів, полонених Червоною Армією, були вбиті в Катині та Мідному лісі (Росія), а також у Харкові (Україна).

Протягом десятиліть Радянський Союз звинувачував нацистів у цій різанині. Лише у квітні 1990 року радянський лідер Михайло Горбачов визнав відповідальність своєї країни за масові вбивства.

Страти проводилися в кількох місцях, але Катинь стала символом розправи.

Катинський розстріл довгий час був одним з осередків напружених відносин між Росією та Польщею. Протягом майже п'яти десятиліть Радянський Союз стверджував, що саме нацистські війська здійснили цю різанину і намагався придушити всі історичні свідчення протилежного. Прокремлівський комуністичний режим у Польщі на той час дотримувався лінії Москви.

Але після падіння комунізму в Польщі та у всій Східній Європі в 1989 році на Москву було чинено тиск, щоб вона визнала правду. 1990 року радянський лідер Михайло Горбачов визнав, що насправді польських офіцерів убили працівники НКВС.

===