ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тайванському генералу висунуто звинувачення у справі про китайське шпигунство

Велика Епоха
(Скриншот)

У п'ятницю тайванському генералу та ще одному високопоставленому офіцеру у відставці було висунуто звинувачення в причетності до створення мережі шпигунства на користь Китаю, заявили прокурори, повідомляє Channel News Asia.

Тайбей і Пекін шпигували один за одним з моменту закінчення громадянської війни в Китаї в 1949 році, коли переможена націоналістична сторона втекла на острів.

Генерал-майору на прізвище Цзянь та підполковнику у відставці на прізвище Вей було пред'явлено звинувачення у порушенні Закону про національну безпеку, повідомила окружна прокуратура Тайбея.

Їх звинуватили у наданні допомоги громадянинові Гонконгу на прізвище Цзе, який працював на організацію в південній китайській провінції Гуандун, пов'язану з Центральною військовою комісією Пекіна.

Цзе відвідав Тайвань під приводом ведення бізнесу, щоб завербувати деяких відставних офіцерів, запропонувавши їм безкоштовне харчування та поїздки, намагаючись використати їх для встановлення контактів із тими, хто перебуває на діючій службі.

Серед іншого, Цзянь та Вей безрезультатно намагалися завербувати Чанг Че-піна, високопосадовця ВВС, який був заступником міністра оборони з липня 2019 року по червень 2021 року, згідно з заявою.

"Обидва обвинувачені мали намір створити загрозу національній безпеці та створити мережу для китайських військових установ", — йдеться у повідомленні.

Минулого року стосовно Чанга, який зараз є стратегічним радником президента Цай Ін-веня, проводилося розслідування щодо його передбачуваного зв'язку з цією справою, але згодом його було названо свідком, і йому не було пред'явлено жодних звинувачень.

Цзе припинив поїздки до Тайваню після того, як стало відомо про цю справу, і він був оголошений у тайванський розшук.

Один із найгучніших шпигунських скандалів Тайваню в минулому був пов'язаний із генералом армії, який очолював розвідувальний підрозділ, який у 2011 році був засуджений до довічного ув'язнення за шпигунство на користь Китаю.

Пекін вважає самоврядний демократичний острів частиною своєї території, яку одного разу буде повернуто силою, якщо буде потрібно.

Він посилив тиск на Тайвань після виборів Цай у 2016 році, оскільки вона відкидає його позицію, згідно з якою острів є частиною Китаю.

У вівторок 29 китайських винищувачів увійшли до зони протиповітряної оборони Тайваню, здійснивши третє за величиною вторгнення цього року, а в четвер було ще одне велике вторгнення 22 винищувачів, повідомив уряд острова.

===