ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї студентам стало важче знайти роботу: 400 осіб на одне місце

Велика Епоха
4 лютого 2012 року ярмарок вакансій у Хефей, провінція Аньхой, залучив велику кількість людей, які шукають роботу. (STR/AFP через Getty Images)

Економіка Китаю продовжує стрімко погіршуватися і тиск на випускників з точки зору зайнятості досяг безпрецедентних масштабів: гарячою темою стало «4000 претендентів на 30 робочих місць».

Цього року в материковому Китаї налічується 10,76 мільйона випускників коледжів, що на 1,67 мільйона більше, ніж було минулого року. В умовах погіршення економічної ситуації в країні, багато малих і середніх підприємств закривається, а великі скорочують робітників. Все це створює додаткові проблеми пошуку роботи для випускників.

У нинішній економічній ситуації у Китаї найпопулярнішим місцем працевлаштування для випускників є будь-яка посада всередині системи правлячої в країні компартії. Декілька днів тому китайське видання «Перша фінансова щоденна газета» повідомило, що «за 30 вакансій борються 4000 осіб» і що важко вирішити проблему працевлаштування понад 10 мільйонів випускників.

У статті також йдеться, що цього року у місті Ухані навіть на одну вакансію простого клерка у РАГСі району Учан було 400 людей. На посаду вчителя англійської мови до середньої школи кількість претендентів також часто сягає 300-400 осіб.

Хуан Цянь, випускник престижного університету в Ухані, відмовився від спроб вступити на державну службу та подав заявку на «загальні керівні посади» в одному з районів провінції Шаньдун. На той час там було 4000 осіб на 30 місць.

Архітектори, управлінці, а також айтішники та випускники інших спеціальностей теж вважають, що можливостей для працевлаштування поменшало.

Згідно з нещодавно опублікованим Дослідницьким інститутом Чжаобін «Звітом про працевлаштування випускників коледжів за 2022 рік», станом на травень рівень приймання на роботу чоловіків-випускників становив близько 23%, а жінок-випускників — лише 10%, що нижче, ніж минулого року.

Проте офіційні дані про працевлаштування випускників коледжів набагато «красивіші», ніж приватна статистика.

У міру наближення випускного сезону студенти та батьки почали в соціальних мережах звинувачувати вищі навчальні заклади у примусі учнів до підробки трудових договорів. У разі незгоди їм загрожують відмовити у видачі атестата і навіть перешкодити вступу до аспірантури.

За матеріалами NTDTV