ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індонезія розглядає можливість надання безподаткової 5-річної візи для цифрових кочівників, які мешкають на Балі

Велика Епоха
Балійський чоловік стоїть біля воріт храму Лемпуянг, дивлячись на вулкан Агунг, округ Карангасем, Балі, Індонезія, 2 грудня 2017 року. (Reuters/Darren Whiteside)

Індонезія розглядає можливість запровадження цифрової візи, яка дозволить мандрівникам жити на Балі без сплати податків протягом п'яти років. Мета – залучити 3,6 мільйона іноземних туристів на острів, сказав міністр туризму країни.

Пропонована віза цифрового кочівника дозволить працівникам, доходи яких надходять з-за меж Індонезії, жити на Балі без сплати податків, заявив міністр туризму Сандьяга Уно в інтерв'ю Bloomberg.

Цей план було відкладено через пандемію COVID-19. Сандьяга пояснив, що зараз, коли пандемія вщухла, уряд планує відновити реалізацію плану.

Сандьяга сказав, що уряд прагне підняти місцеву економіку та створити мільйон робочих місць для індонезійців шляхом залучення більшої кількості іноземних мандрівників на Балі, посилаючись на результати опитування, яке показало, що Балі був «на першому місці» у 95% «цифрових кочівників».

«У минулому трьома S були: сонце, море та пісок (sun, sea, sand). Ми рухаємося до безтурботності, духовності та стійкості. Таким чином, ми отримуємо кращу якість та більший вплив на місцеву економіку», — зазначив він.

На вебсайті Relocate, зараз близько 24 країн пропонують цифрові візи для працівників, які працюють віддалено, включаючи Німеччину, Тайвань, Мексику, Ісландію, Португалію та Норвегію.

Індонезія зняла більшість обмежень, запроваджених у зв'язку з COVID-19, у тому числі скасувала вимогу про носіння масок на відкритому повітрі та скасувала тест перед від'їздом, а також карантинні вимоги для іноземних мандрівників.