ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Речовини, необхідні для життя, виявлені у зразках астероїдів, зібраних японським космічним зондом

Велика Епоха
Астероїд Рюгу сфотографований апаратом ONC-T із зонда «Хаябуса-2», який подолав близько 3,2 млрд км з моменту запуску, 24 червня 2018 року. (Mandatory credit JAXA-Tokyo University/Handout via Reuters)

У зразках астероїдів, отриманих японським космічним зондом Хаябуса-2 в грудні 2020 року, дослідники виявили до 20 типів амінокислот, необхідних для живих істот на Землі.

За повідомленням Kyodo News з посиланням на неназваного представника міністерства освіти, вперше на астероїді знайшли амінокислоти — будівельні блоки білків.

Капсула, що містить понад 5,4 грама поверхневих матеріалів, прибула до Японії в грудні 2020 року після 6-річної одіссеї до астероїда Рюга, що знаходиться на відстані понад 300 мільйонів кілометрів від Землі.

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) та науково-дослідні інститути по всій Японії, включаючи Токійський університет та Університет Хіросіми, розпочали повний аналіз зразків минулого року.

Очікується, що аналіз зразків дозволить дізнатися більше про формування Сонячної системи та походження життя на Землі. Попередній аналіз показав, що астероїд містить примітивний матеріал, багатий водою та органічною речовиною.

«Наземні спостереження за астероїдами та лабораторний аналіз оптичних властивостей метеоритів дозволили припустити, що астероїди С-типу є джерелом вуглецевих хондритових метеоритів, але прямих доказів отримано не було», — йдеться на сайті JAXA .

Вважається, що астероїди сформувалися на зорі Сонячної системи. Вчені заявили, що зразок може містити органічну речовину, яка могла б сприяти виникненню життя на Землі.