ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Три європейські країни закрили свій повітряний простір і не дозволили Лаврову відвідати Сербію

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на пресконференції за підсумками переговорів з міністром закордонних справ Бахрейну Абдуллатифом Аль-Заяні в Манамі, Бахрейн, 31 травня 2022 р. (Russian Foreign Ministry/Handout via Reuters)

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у понеділок назвав «безпрецедентним» крок трьох східноєвропейських країн щодо блокування польоту його літака до Сербії, додавши, що ще не отримав пояснення щодо їх вирішення.

Він сказав, що запросить свого сербського колегу відвідати його в Москві, додавши: «Головне, що нікому не вдасться зруйнувати наші стосунки із Сербією».

Болгарія, Північна Македонія та Чорногорія закрили свій повітряний простір для офіційного літака, який у понеділок мав доставити до Белграда вищого дипломата Москви.

Кремль назвав це ворожою акцією.

Лавров сказав журналістам: «Якщо візит міністра закордонних справ Росії до Сербії розглядається на Заході як щось, що наближається до загрози всесвітнього масштабу, то справи на Заході явно погані».

Міністр внутрішніх справ Сербії Олександр Вулін сказав, що він глибоко шкодує про «перешкоджання» візиту Лаврова, якого він назвав «великим та перевіреним другом Сербії».

«Світ, у якому дипломати не можуть прагнути миру, — це світ, у якому немає миру. Ті, хто перешкоджав приїзду Сергія Лаврова, не хочуть миру, вони мріють перемогти Росію», — йдеться у заяві Вуліна.

«Сербія пишається тим, що вона не бере участі в антиросійській істерії, а у країн, які беруть участь, буде час соромитися».