ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гаррі Каспаров різко відповів на заяви Макрона

Велика Епоха
Гаррі Каспаров. (Vladimir Shtanko/Anadolu Agency/Getty Images)

Гаррі Каспаров розкритикував нещодавні заяви президента Франції Еммануеля Макрона, який наполягав на тому, щоб Путін не принижувався в Україні і щоб решта західного світу продовжувала діалог з Кремлем.

«Російські ЗМІ стверджують, що Макрон провів 100 годин у телефонній розмові з Путіним. Вони постійно брешуть, але я хотів би почути спростування від Єлисейського палацу з цього приводу. Якщо це правда, Макрон займе особливе місце як у підручниках історії, так і в книзі Гіннеса», — написав Каспаров у Twitter.

«Очевидно, Макрон дійсно сказав це, і щоразу, коли він говорить про Путіна, він говорить щось ще гірше. Ці дзвінки та розмови про збереження обличчя та угоди з Путіним лише допомагають переконати Путіна, його наближених та російський народ у тому, що Путін ніколи не піде і назавжди залишиться великим босом», — написав Каспаров у своєму повідомленні у Twitter.

«Або ця війна — кінець Путіна, або це лише провісник наступної війни. Захід проігнорував цю істину 8 років тому, уклав трубопровідні угоди та відмовився ізолювати Путіна, що призвело безпосередньо до цієї геноцидної війни в Україні. Тепер умиротворителі хочуть зробити це знову. Безумство.

Макрон переймається тим, що Путін зіткнеться з поразкою, але це саме те, з чим Путін і всі росіяни мають зіткнутися, перш ніж Росія зможе приєднатися до цивілізованого світу. Більше ніяких ілюзій щодо імперії. Тільки тоді Росія зможе стати справжньою нацією, а не мафіозним фронтом та бензоколонкою з ядерними бомбами.

Путін та Росія принижені? Можливо, ні, але присоромлені — так. Інакше Росія може бути раціональною країною. Як писав Еріх Фромм, бути об'єктивним, користуватися розумом можна лише в тому випадку, якщо людина досягла смирення», — додав шахіст.