ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німецькі законодавці схвалили модернізацію збройних сил на 100 мільярдів євро

Велика Епоха
Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер виступає під час засідання нижньої палати парламенту Німеччини, Бундестагу, Берлін, 3 червня 2022 року. (Lisi Niesner/Reuters)

Бундестаг схвалив у п'ятницю створення спеціального оборонного фонду у розмірі 100 млрд євро, про який канцлер Олаф Шольц оголосив у відповідь на вторгнення Росії в Україну, повідомляє Reuters .

Ці гроші призначені для поповнення регулярного оборонного бюджету в розмірі близько 50 мільярдів євро протягом кількох років, щоб допомогти відновити збройні сили Німеччини, які протягом багатьох років перебували в запустінні після закінчення холодної війни.

Уряд вирішив внести поправки до конституції для створення спеціального фонду, щоб звільнити його від так званого боргового гальма, що генерує фіскальні обмеження. Для того, щоб добитися більшості голосів у парламенті, необхідної для внесення змін до конституції, знадобилася підтримка опозиційних консерваторів та керівної коаліції.

Цей фонд має дозволити Німеччині досягти мети НАТО — щорічно витрачати на оборону 2 відсотки від ВВП, що зробить її третьою у світі за величиною військових витрат після США та Китаю. Раніше у п'ятницю Кремль звинуватив Німеччину у «ремілітаризації» і заявив, що це збільшує ризики для безпеки.

Бундестаг також ухвалив бюджет, який передбачає 139 мільярдів євро на захист найбільшої економіки Європи від наслідків конфлікту в Україні. У бюджеті передбачається фінансова допомога домогосподарствам та компаніям, що борються з високими цінами на енергоносії, а також підтримка Києва та українських біженців.

Окремо у п'ятницю Бундестаг схвалив підвищення мінімальної заробітної плати з 9,82 євро до 12 євро за годину, виконавши одну з ключових передвиборчих обіцянок Шольца.