ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін пропонує експортувати українське зерно через Маріуполь, Білорусь чи Румунію: ми гарантуємо безпечний прохід

Велика Епоха
Володимир Путін (Getty Images)

Президент Росії Путін спростував твердження про те, що його збройні сили блокують експорт українського зерна і заявив, що його уряд «гарантує» безпечний прохід суден, що виходять з українських портів. Крім того, глава Кремля заявив, що зерно може транспортуватися через Румунію, Угорщину та Польщу, або через Білорусь, якщо з неї буде знято санкції.

В інтерв'ю російському державному телебаченню у п'ятницю Путін спробував покласти провину на Україну, заявивши, що київський режим замінував Чорне море та затопив кораблі, не даючи вийти суднам із зерном.

«По-перше, будь ласка, можна вивозити через порти, що знаходяться під контролем України, Чорноморське узбережжя — Одеса та прилеглі порти. Не ми ж замінували підхід до порту, це Україна замінувала. Нехай вони розмінують, і нехай кораблі із зерном виходять із порту. Ми гарантуємо їх мирний прохід у міжнародні води без жодних проблем.

Вони мають розмінувати та підняти з дна Чорного моря кораблі, які були спеціально затоплені, щоб утруднити вхід у ці порти на півдні України. Ми готові це зробити, ми не будемо користуватися ситуацією розмінування для того, щоб зробити якісь атаки з моря.

По-друге, є інша можливість. Порти Азовського моря – Бердянськ, Маріуполь – знаходяться під нашим контролем. Ми готові забезпечити безпроблемне вивезення, зокрема, українського зерна через ці порти. Ми вже закінчуємо роботи з розмінування. Ми створимо необхідну логістику», — сказав Путін.

Путін також сказав, що Україна може експортувати зерно через Румунію, Угорщину чи Польщу.

«Так, там існують певні проблеми технічного характеру, тому що колія різна, треба візки вагонні міняти, але це справа кількох годин», — заявив російський лідер.

За словами Путіна, експорт українського зерна через Білорусь — найпростіший і найдешевший варіант:

«Але для цього слід знімати санкції з Білорусі. Президент Білорусі ставить питання саме так. Якщо хтось хоче розв’язати проблему вивезення українського зерна, якщо вона взагалі існує, будь ласка, найпростіший спосіб через Білорусь», — додав глава Кремля.

===