ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Глава НАТО провів переговори з президентом Туреччини щодо вступу Фінляндії та Швеції до альянсу. Які вимоги Ердогана?

Велика Епоха
Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО (Thierry Charlier/Getty Images)

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зустрівся з прем'єр-міністром Фінляндії і провів переговори з президентом Туреччини, під час яких спробував подолати опір Ердогана вступу Фінляндії та Швеції до західного військового альянсу.

Столтенберг цього тижня відвідав Вашингтон, а в п'ятницю ввечері опублікував у своєму Твіттері заяву про те, що зустрівся з прем'єр-міністром Фінляндії Санною Марін і обговорив «необхідність зняття занепокоєння Туреччини та просування вперед» на шляху Фінляндії та Швеції до членства в НАТО, повідомляє Associated Press.

Столтенберг повідомив, що у нього відбулася «конструктивна телефонна розмова» з Ердоганом, і назвав президента «важливим союзником», високо оцінивши зусилля Туреччини щодо забезпечення безпечного транспортування зерна з України в умовах глобального дефіциту продовольства, спричиненого вторгненням Росії.

Глава НАТО також сказав, що він та Ердоган продовжать діалог, не повідомивши подробиць.

Напередодні зустрічі офіційних осіб Швеції, Фінляндії та Туреччини, що відбудеться наступного тижня у Брюсселі, було здійснено дипломатичні зусилля глави НАТО.

Нагадаємо, що 18 травня посли Фінляндії та Швеції в НАТО Клаус Корхонен та Аксель Вернхофф подали Генеральному секретарю НАТО заявки своїх країн на вступ до НАТО.

У той же день Ердоган заявив, що Анкара не підтримає прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО, доки вони не змінять своє ставлення до терористичних організацій, зокрема, до Робочої партії Курдистану (РПК).

Крім того, Анкара нагадала, що вже давно вимагає екстрадиції з Фінляндії та Швеції кількох людей, яких вона вважає екстремістами, але досі нічого не досягла.