ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ВМС США та Південної Кореї провели спільні морські навчання на тлі напруженості, яку створює Північна Корея

Велика Епоха
Американський атомний авіаносець USS Ronald Reagan (праворуч) та південнокорейський вертолітоносець Marado (ліворуч) пливуть під час спільних військових навчань у невідомому місці, 4 червня 2022 року. (South Korea Defense Ministry via AP)

Американський авіаносець Ronald Reagan спільно з південнокорейським флотом завершили у суботу військово-морські навчання у Філіппінському морі, повідомили військові двох країн. Навчання пройшли на тлі ознак можливого проведення ядерних випробувань Північною Кореєю.

Триденні навчання, що розпочалися в четвер у міжнародних водах біля японського острова Окінава, мабуть, стали першими з листопада 2017 спільними навчаннями союзників за участю американського авіаносця.

Навчання відбулися через кілька тижнів після того, як президент США Джо Байден і президент Південної Кореї Юн Сок Йоль на саміті в Сеулі домовилися вдосконалити оборонні можливості та обговорити способи захисту Вашингтоном свого союзника перед північнокорейськими загрозами, що зростають.

7-й флот ВМС США заявив, що навчання було спрямовано на зміцнення оперативної сумісності військово-морських сил двох країн.

Американський атомний авіаносець USS Ronald Reagan (2-й ліворуч) та південнокорейський вертолітоносець із посадковою платформою Marado (ліворуч) пливуть під час спільних військових навчань у невідомому місці, 4 червня 2022 року. (South Korea Defense Ministry via AP)

У п'ятницю спеціальний посланник Байдена по Північній Кореї Сон Кім заявив, що Вашингтон «готується до будь-яких непередбачуваних обставин» у тісній координації з Південною Кореєю та Японією, спостерігаючи за приготуваннями Північної Кореї до можливого ядерного випробування, яке може бути неминучим.

Кім сказав, що, на думку Вашингтона, Північна Корея продовжує підготовку на своєму ядерному полігоні у північно-східному місті Пунгері.

Наступне випробування стане сьомим з 2006 року та першим з вересня 2017 року, коли КНДР заявила про випробування термоядерної бомби, призначеної для міжконтинентальних балістичних ракет.

Переговори щодо ядерної програми між Вашингтоном і Пхеньяном зайшли в глухий кут з 2019 року через розбіжності в питанні зняття руйнівних санкцій в обмін на кроки Півночі щодо роззброєння.

Північна Корея в неділю запустила щонайменше одну балістичну ракету біля свого східного узбережжя, заявили південнокорейські військові.

Це 18-й запуск ракет Північною Кореєю у 2022 році. Менш як два тижні тому вона запустила три балістичні ракети лише за кілька годин після того, як Байден завершив свою подорож до Азії.

За матеріалами The Epoch Times USA