ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лавров: Злочинна політика на Балканах. Захід хоче перетворити Боснію та Герцеговину на плацдарм НАТО

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров (Getty Images)

Захід хоче маніпулювати Боснією та Герцеговиною у своїх інтересах і перетворити її на ще один плацдарм для розширення НАТО на Балканах, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю громадському телеканалу РТРС "Республіка Сербська".

"Захід справді проводить злочинну політику на Балканах", — стверджує Лавров.

Чиновник назвав призначення громадянина Німеччини Крістіана Шмідта Верховним представником ООН з Боснії та Герцеговини грубим порушенням процедур, попри пропозицію Росії та Китаю як компроміс схвалити призначення Верховного представника на один рік, а тим часом підготувати пропозиції щодо передачі управлінських повноважень самій боснійській державі.

"Захід був категорично проти, а це означає лише одне: він, як і раніше, хоче маніпулювати Боснією у своїх інтересах і зробити її ще одним плацдармом для розширення НАТО, для розширення альянсу на Балканах", — звинуватив Лавров.

Глава російської дипломатії додав, що у 2006 році Керівний комітет Ради з виконання Мирної угоди в Боснії та Герцеговині вирішив, що настав час скасувати посаду Верховного представника. Проте, за словами Лаврова, цей процес затягувався під різними штучними та перебільшеними приводами.

"Мета Заходу — тримати у напрузі всю Боснію та Герцеговину", — сказав російський чиновник.

Рішення про призначення Крістіана Шмідта новим Верховним представником ООН з Боснії та Герцеговини було ухвалено 27 травня 2021 року. На той час Росія виступала проти цього рішення.

===