ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Італія попереджає, що «світова хлібна війна вже почалася»

Велика Епоха
Луїджі Ді Майо — міністр закордонних справ Італії (Epoch Times Romania)

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо попередив, що «світова хлібна війна вже почалася». Через російську блокаду українських портів багато вразливих країн позбавлені доступу до зерна, що несе «ризик виникнення нових конфліктів в Африці».

«Світова хлібна війна вже почалася, і ми маємо її зупинити. Ми ризикуємо політичною нестабільністю в Африці, активізацією терористичних організацій, переворотами: все це може бути спричинене зерновою кризою, з якою ми стикаємося», — сказав італійський чиновник, якого цитує Blaze Trends.

Заява глави італійської дипломатії прозвучала у зв'язку з тим, що до війни Україна була одним із провідних світових експортерів зерна та сільськогосподарських добрив, необхідних для забезпечення продовольчої безпеки у таких регіонах, як Близький Схід та Північна Африка.

Президент Росії Путін «має якнайшвидше досягти мирної угоди про припинення вогню, яка дозволила б нам евакуювати жінок, цивільних осіб та дітей з України, які живуть під російськими бомбами на сході країни вже 100 днів», — додав Луїджі Ді Майо.

«В українських портах перебуває 30 мільйонів тонн зерна, захопленого російськими військовими кораблями. Ми працюємо над тим, щоб змусити Росію розблокувати експорт пшениці з українських портів, тому що зараз ми ризикуємо розв'язати нові війни в Африці», — сказав міністр.

8 червня Італія у співпраці з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) організує діалог на рівні міністрів із країнами Середземномор'я, щоб зрозуміти потреби та намітити заходи щодо усунення серйозних наслідків війни для продовольчої безпеки, особливо у Середземномор'ї та Африці.