ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дружина російського мільярдера Мельниченка заперечує санкції ЄС

Велика Епоха
Андрій Мельниченко, російський мільярдер (Вloomberg.com)

Рішення Європейського союзу про продовження санкцій щодо російського мільярдера Андрія Мельниченка та його дружини є «ірраціональним», оскільки вона ніколи не мала російського громадянства та не жила в Росії, заявив у суботу представник пари.

Олександра Мельниченка, яка народилася в Белграді і має сербське і хорватське громадянство, «заперечуватиме винесене проти неї невдале рішення», повідомив представник у заяві, відправленій агенції Рейтер електронною поштою.

Згідно з цитованим джерелом, Мельниченко передав своїй дружині вугільну компанію СУЕК АТ та компанію з виробництва добрив «ЄвроХім» 8 березня, за день до того, як ЄС вніс його до списку санкцій.

У п'ятницю ЄС ввів санкції щодо дружини Мельниченка в рамках шостого раунду санкцій проти Росії як міру покарання за її вторгнення в Україну. ЄС заявляє, що Олександра Мельниченка «добре користується своїм багатством і має вигоду з багатства свого чоловіка».

Цей крок може порушити роботу СУЕК та «ЄвроХім», оскільки санкції включають заморожування їхніх активів.

Представник «ЄвроХім» заявив, що хоча компанія прагне суворо дотримуватися закону про санкції ЄС, вона також спробує обговорити з владою ЄС, як вона може продовжувати постачати добрива фермерам.

«ЄвроХім» працюватиме з Європейською комісією та висуватиме пропозиції щодо пошуку рішень, які дозволять йому підтримувати свою діяльність та забезпечувати поживними речовинами своїх клієнтів по всьому світу в критичний момент продовольчої кризи», — сказав він.

"ЄвроХім" виробляє близько 5% світового виробництва добрив.

Коли у березні Мельниченко потрапив під санкції, ЄС звинуватив його у тому, що він є близьким соратником президента Росії Володимира Путіна.

Представник сім'ї Мельниченка заявив у суботу, що бізнесмен не має політичного зв'язку з Росією, назвавши рішення про введення проти нього санкцій «безрозсудним» та «довільним».

Мельниченко оскаржив санкції, подавши апеляцію до Трибуналу ЄС, який розглядає скарги на європейські інститути.

===